47. ročník fyzikální olympiády - kategorie A, B, C, D

Mezinárodní FO v Singapuru

V červenci 2006 proběhla v Singapuru mezinárodní fyzikální olympiáda, zprávu o jejím průběhu a výsledcích od profesora Volfa můžete nalézt zde 37_ipho_singapore_2006.pdf

Výsledky krajského kola kategorie B

  • Výsledková listina kategorie B ke stažení: b-47-reg.pdf
  • Zadání krajského kola kategorie B ke stažení: fo47b2_z.pdf
  • Řešení krajského kola kategorie B ke stažení: fo47b2_r.pdf
Pořadí Jméno Příjmení Škola Ú 1 Ú 2 Ú 3 Ú 4 Celkem
Úspěšní řešitelé
I. Petr Buršík G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 10 9.5 8 4 31.5
II. Zbyněk Konečný G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 7 9.5 7 6 29.5
III. Jana Medková G Brno, Křenová 36 9.5 9.5 10 0 29
IV. Marek Kaleta G Brno-Řečkovice, T. Novákové 2 8 9 1 6.5 24.5
V. Filip Rozbořil G Boskovice, Palackého nám. 1 1 10 4 6.5 21.5
VI. Martin Chvátal G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 7 6 4 1 18
VII. Hana Jirků G Brno-Řečkovice, T. Novákové 2 2 8 5 2 17
VIII. Kristýna Krejčová G Tišnov, Na Hrádku 20 5 7.5 1.5 2 16
IX. Veronika Jurtíková G Brno-Řečkovice, T. Novákové 2 5 3 1 6.5 15.5
X. Rostislav Lang G Brno, Barvičova 85 0.5 6 2 6 14.5
XI. Kamil Al Jamal G Blansko, Seifertova 13 4 5 0 5 14
Další řešitelé
Petr Koupý G Blansko, Seifertova 13 0.5 9.5 1 2.5 13.5
Beata Garšicová G Brno, Vídeňská 47 0 6 1.5 5.5 13
Martin Kočí G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 1.5 8 1 1.5 12
Jakub Vaštík G Brno, Vídeňská 47 2 6 0 2.5 10.5
Michal Černý G Brno, Barvičova 85 0 7 0 3 10
Martina Patzelová G Brno, Vídeňská 47 0 6 0 2.5 8.5
Barbora Zavadilová G Bučovice, Součkova 500 0 0 - 2.5 2.5
Soňa Kervicerová G Bučovice, Součkova 500 0 0 0 1.5 1.5
Kristýna Štancelová G Bučovice, Součkova 500 1 0 0 0 1

Úspešným rešitelem je student, který celkově získal alespon 14 bodů a současně alespoň ve dvou úlohách získal 5 a více bodů.

Výsledky krajského kola kategorie C

  • Výsledková listina kategorie C ke stažení: c-47-reg.pdf
  • Zadání krajského kola kategorie C ke stažení: fo47c2_z.pdf
  • Řešení krajského kola kategorie C ke stažení: fo47c2_r.pdf
Pořadí Jméno Příjmení Škola Ú 1 Ú 2 Ú 3 Ú 4 Celkem
Úspěšní řešitelé
I. Tomáš Talanda G Tišnov, Na Hrádku 20 10 5 9.5 7.5 32
II. Petr Fiala G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 7 3.5 10 5 25.5
III. Lucie Pospíšilová G Brno, Žižkova 55 5.5 4.5 10 1 21
IV. Zdeněk Vais G Boskovice, Palackého nám. 1 6.5 6 5 3 20.5
V. Pavel Pospíšil SPSŠ Brno, Sokolská 1 7.5 0 1 9 17.5
VI.-VII. Jan Kovář G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 7 4 5 1 17
VI.-VII. Jiří Michele SPSŠ Brno, Sokolská 1 8 0 0 9 17
VIII. Štěpán Jermolajev G Boskovice, Palackého nám. 1 5.5 5 0 3.5 14
Další řešitelé
Jaroslav Šmíd G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 3 3.5 10 2 18.5
Jan Dražka G Blansko, Seifertova 13 8 3 1 4 16
Jaroslav Novotný G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 6.5 3 4 2 15.5
Jan Páral G Brno, Žižkova 55 0 5 8 0 13
Adam Kolář G Kyjov 7.5 4.5 0 1 13
Jaromír Bačovský G Brno-Řečkovice, T. Novákové 2 2 2 4 4 12
Petr Sedlo G Židlochovice 5 5 0 1.5 11.5
Radek Hrbáček G Brno-Řečkovice, T. Novákové 2 6 2 0 2.5 10.5
Tomáš Orsava G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 6 2 0 0 8
Nghia Le Hong G Brno, Žižkova 55 1.5 6 0 0 7.5
Jan Šponer SPSŠ Brno, Sokolská 1 4.5 0 1 2 7.5
Radana Janovská G Hustopeče, Dukelské nám. 7 2.5 4.5 0 0 7
Martin Barák G Boskovice, Palackého nám. 1 2 4.5 0 0 6.5
Adam Ocásek G Brno, Křenová 36 5 1 0 0 6
Martin Skyba G Brno, Žižkova 55 4 2 0 0 6
Lukáš Střeštík G Brno, Žižkova 55 2.5 1 0 0 3.5
Ludmila Zelinková G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 1.5 2 0 0 3.5
Jakub Bárta G Brno-Řečkovice, T. Novákové 2 0 2 0 0 2
Ondřej Krejčí G Bučovice, Součkova 500 - - - - 0

Úspešným rešitelem je student, který celkově získal alespon 14 bodů a současně alespoň ve dvou úlohách získal 5 a více bodů.

Výsledky krajského kola kategorie D

  • Výsledková listina kategorie D ke stažení: d-47-reg.pdf
  • Zadání krajského kola kategorie D ke stažení: fo47d2_z.pdf
  • Řešení krajského kola kategorie D ke stažení: fo47d2_r.pdf
Pořadí Jméno Příjmení Škola Ú 1 Ú 2 Ú 3 Ú 4 Celkem
Úspěšní řešitelé
I. Vít Procházka G Tišnov 10 9 6 9 34
II. Jiří Babocký G Brno, Barvičova 85 6 8.5 4.5 9.5 28.5
III. Andrea Petrů G Břeclav, Sady 28. října 6 9.5 5 7.5 28
IV. Mojmír Vinkler G Brno, tř. Kpt. Jaroše. 14 10 5 5.5 7 27.5
V. Helena Paschkeová G Řečkovice, T. Novákové 2 5.5 8.5 7 6 27
VI. Klára Mitošinková G Mikulov 8 8.5 5 4 25.5
VII.-VIII. Jan Falýnek G Brno, Vídeňská 47 10 1 8 6 25
VII.-VIII. Jakub Rozbořil G Boskovice, Palackého nám. 1 8 5.5 5.5 6 25
IX. Milostav Vlček G Brno, Elgartova 3 8 9 2.5 5 24.5
X.-XIII. Jakub Režňak G Kyjov 10 1 6 6.5 23.5
X.-XIII. Alexander Slávik G Brno-Řečkovice, T. Novákové 2 10 9 0.5 4 23.5
X.-XIII. Adam Klečka G Kyjov 7 3 6 7.5 23.5
X.-XIII. Ondřej Hlouša G Brno, tř. Kpt. Jaroše. 14 10 0.5 7 6 23.5
XIV.-XVII. Pavel Závadský G Brno, Křenová 36 8 0.5 10 3.5 22
XIV.-XVII. Lenka Franců G Brno, tř. Kpt. Jaroše. 14 7 0 8 7 22
XIV.-XVII. Ondřej Pavelka G Brno, tř. Kpt. Jaroše. 14 3 0 10 9 22
XIV.-XVII. Michal Bednář G Boskovice, Palackého nám. 1 10 5 1 6 22
XVIII. Zdenek Farka G Brno-Řečkovice, T. Novákové 2 0.5 9 3 7 19.5
XIX. Štěpán Horký G Zastávka - 7.5 5 5 17.5
XX. Tomáš Dao SOŠ Strážnice 0.5 3 7 5.5 16
XXI.-XXII. Pavel Klvaňa G Brno, Vídeňská 47 2 8.5 - 5 15.5
XXI.-XXII. Marcel Žák G Brno, Barvičova 85 5 3 2.5 5 15.5
Další řešitelé
Jan Balák G Brno, Barvičova 85 3 8 - 4 15
Libor Okénko G Břeclav, Sady 28. října 3.5 0 4 7 14.5
Kateřina Zuzaňáková G Vyškov 4 5 0 4 13
Martina Veselá G Hustopeče, Dukelské nám. 7 4 1 1 7 13
Milan Bartoš G Brno, Žižkova 55 - 0.5 5 7 12.5
Tomáš Petrák G Brno, tř. Kpt. Jaroše. 14 0.5 2 3 7 12.5
Marek Doležal G Židlochovice 0 7.5 - 4.5 12
Tomáš Vaněk G Zastávka 0.5 4.5 1.5 5 11.5
Filip Vlček G Brno, Křenová 36 4 2 2 3 11
Zuzana Uhrová G Břeclav, Sady 28. října 1 4.5 0.5 3.5 9.5
Jiří Kirsch G Židlochovice 5 0 0 4 9
Vladimír Míček SOŠ Strážnice 1 0.5 3 4 8.5
Jan Martiš G Brno, tř. Kpt. Jaroše. 14 0 1 3.5 3.5 8
Lukáš Pálka SPSŠ Brno, Sokolská 1 2 0.5 - 5 7.5
Roman Skoupý G Boskovice, Palackého nám. 1 3.5 - - 4 7.5
Adriana Fačarová G Hustopeče, Dukelské nám. 7 4 - 2 - 6
Helena Morozová G Hustopeče, Dukelské nám. 7 0 0 2 4 6
Blanka Havelková G Boskovice, Palackého nám. 1 1.5 0.5 1.5 2 5.5
Pavel Mrhač SPSŠ Brno, Sokolská 1 - - 1.5 4 5.5
Ondřej Tomeček SOŠ Strážnice 0.5 - 3 1 4.5
Jan Dufek G Tišnov 0 1.5 0.5 2 4
Jana Karlíková G Brno, Žižkova 55 - 1 - 3 4
Martin Sychra SPSŠ Brno, Sokolská 1 2 1.5 0.5 0 4
Martin Zajíček SOŠ Strážnice - 0 1.5 2 3.5
Gabriela Klára Malečková G Brno, Žižkova 55 - - - 0.5 0.5
Sylvie Pavloková G Mikulov - 0 - - 0
Vladimír Míč G Brno, Křenová 36 - - - - 0
Petr Hudeček SOŠ Strážnice - 0 - - 0
Jan Vařacha G Znojmo - 0 - - 0

Úspešným rešitelem je student, který celkově získal alespon 14 bodů a současně alespoň ve dvou úlohách získal 5 a více bodů.

Krajské kolo FO kategorií B,C,D

Krajské kolo fyzikální olympiády kategorií B,C,D se koná v pátek 21. dubna 2006 v aule Q Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně, Technická 2, v době od 9:00 do 13:00 hod. Jde o areál VUT v Brně-Králově Poli u konečné tramvaje č. 12. Vyznamným orientačním bodem je výšková osmnáctiposchoďová budova, aula Q je vedle ní.

Mimobrněnským účastníkum se bude před zahájením od 8:15 hod, proplácet jízdné - jízdenku je nutné odevzdat jako doklad, nekupujte si proto zpáteční jízdenku.

Zahájení vlastní soutěže bude v 9:00 přesně, prosíme proto o dochvilnost :-))

Cestu na soutěž vám snad pomohou najít tyto mapky: Letecká mapa s popiskem - Schematická mapa s popiskem - Letecká mapa širšího okolí z www.mapy.cz

Výsledky domácího kola kategorií B,C,D

Jméno Příjmení Škola Ú 1 Ú 2 Ú 3 Ú 4 Ú 5 Ú 6 Ú 7
Postupující z kategorie B
Rozbořil Filip G Boskovice, Palackého nám1 10 - 10 10 - 10 10
Buršík Petr G Tř Kpt Jaroše 14 10 6 10 7 6 10 -
Chvátal Martin G Tř Kpt Jaroše 14 8 7 10 7 - 10 10
Kočí Martin G Tř Kpt Jaroše 14 9 7 10 10 - 10 10
Konečný Zbyněk G Tř Kpt Jaroše 14 9 10 10 10 - 10 10
Medková Jana G Křenová 36 6 7 10 6 - 9 9
Černý Michal BiGy Barvičova 85 8 7 9 10 9 9 9
Lang Rostislav BiGy Barvičova 85 7 8 10 9 9 9 10
Al Jamal Kamil G Blansko, Seifertova 13 5 - 10 5 10 10 -
Koupý Petr G Blansko, Seifertova 13 10 - 10 8 10 10 -
Hana Jirků G Řečkovice, T. Novákové 2 10 - 10 7 10 10 10
Jurtíková Veronika G Řečkovice, T. Novákové 2 10 8 10 10 10 10 9
Kaleta Marek G Řečkovice, T. Novákové 2 10 - 10 7 6 10 8
Kervicerová SoŇa G Bučovice, Součkova 500 7 7 4 7 7 9 8
Štancelová Kristýna G Bučovice, Součkova 500 7 10 8 7 9 9 3
Zavadilová Barbora G Bučovice, Součkova 500 6 10 10 8 10 9 10
Garšicová Beata G Vídeňská 47 10 10 10 8 10 9 10
Patzelová Martina G Vídeňská 47 7 10 8 - 10 9 10
Vaštík Jakub G Vídeňská 47 8 9 9 7 - 9 6
Krejčová Kristýna G Tišnov, Na Hrádku 20 8 9 9 9 6 5 5
Postupující z kategorie C
Jermolajev Štěpán G Boskovice, Palackého nám 1 10 - 10 8 10 7 -
Vais Zdeněk G Boskovice, Palackého nám 1 8 - 10 - 9 7 10
Barák Martin G Boskovice, Palackého nám 1 10 - 10 8 10 6 -
Fiala Petr G Tř. Kpt. Jaroše 14 10 - 10 - 10 9 8
Kovář Jan G Tř. Kpt. Jaroše 14 10 10 - 10 10 9 8
Novotný Jaroslav G Tř. Kpt. Jaroše 14 10 9 - 8 8 10 10
Orsava Tomáš G Tř. Kpt. Jaroše 14 10 10 - - 10 10 10
Šmíd Jaroslav G Tř. Kpt. Jaroše 14 10 10 - 9 8 10 10
Zelinková Ludmila G Tř. Kpt. Jaroše 14 8 9 6 5 - 10 -
Pospíšil Pavel SPSŠ Sokolská 1 10 10 10 8 9 9 9
Šponer Jan SPSŠ Sokolská 1 10 9 10 - 10 9 9
Michele Jiří SPSŠ Sokolská 1 10 9 10 - 10 8 9
Ocásek Adam G Křenová 36 6 8 9 8 9 6 7
Dražka Jan G Blansko, Seifertova 13 9 8 10 - 9 9 -
Bačovský Jaromír G Řečkovice, T. Novákové 2 10 4 10 9 9 10 -
Bárta Jakub G Řečkovice, T. Novákové 2 10 4 9 7 9 7 -
Hrbáček Radek G Řečkovice, T. Novákové 2 6 - 9 7 9 10 -
Krejčí Ondřej G Bučovice, Součkova 500 9 7 0 6 9 9 6
Le Hong Nghia GML Žižkova 55 10 10 10 10 10 5 0
Páral Jan GML Žižkova 55 10 10 10 9 10 9 1
Pospíšilová Lucie GML Žižkova 55 10 10 10 7 10 9 10
Skyba Martin GML Žižkova 55 10 10 10 10 10 10 0
Střeštík Lukáš GML Žižkova 55 10 10 10 9 10 10 0
Janovská Radana G Hustopeče, Dukelské nám 7 10 9 10 10 10 9 -
Kolář Adam G Kyjov 10 8 7 8 10 10 7
Sedlo Petr G Židlochovice 9 9 10 8 10 9 -
Talanda Tomáš G Tišnov, Na Hrádku 20 10 10 10 10 10 10 10
Nepostupující z kategorie C
Knoflíček Jakub G Kyjov 10 9 10 - - - -
Mikula Jiří G Kyjov 10 9 10 - - - -
Petříček Roman G Kyjov 10 - 10 - - - -
Postupující z kategorie D
Bednář Michal G Boskovice, Palackého nám. 1 8 8 8 7 - 5 8
Havelková Blanka G Boskovice, Palackého nám. 1 5 6 - 5 - 5 6
Rozbořil Jakub G Boskovice, Palackého nám. 1 8 8 10 8 - 6 8
Skoupý Roman G Boskovice, Palackého nám. 1 5 9 8 - - 6 8
Vinkler Mojmír G Tř Kpt Jaroše 14 7 - 8 9 9 9 -
Franců Lenka G Tř Kpt Jaroše 14 10 9 8 6 - 10 -
Pavelka Ondřej G Tř Kpt Jaroše 14 9 - 8 9 - 9 7
Martiš Jan G Tř Kpt Jaroše 14 7 - 10 9 - 8 7
Petrák Tomáš G Tř Kpt Jaroše 14 7 5 5 8 6 5 -
Hlouša Ondřej G Tř Kpt Jaroše 14 - - 8 6 10 10 8
Sychra Martin SPSŠ Sokolská 1 10 8 8 7 - 6 7
Pálka Lukáš SPSŠ Sokolská 1 9 7 10 8 - 10 8
Mrhač Pavel SPSŠ Sokolská 1 9 7 7 6 - 9 8
Míč Vladimír G Křenová 36 - 10 9 7 9 9 -
Vlček Filip G Křenová 36 10 10 - 10 3 9 8
Závadský Pavel G Křenová 36 10 10 - 10 - 9 8
Babocký Jiří BiGy Barvičova 85 10 10 10 10 10 9 10
Žák Marcel BiGy Barvičova 85 8 8 8 8 - 9 9
Balák Jan BiGy Barvičova 85 9 10 10 10 9 9 9
Farka Zdenek G Řečkovice, T. Novákové 2 - 6 - 10 6 10 10
Paschkeová Helena G Řečkovice, T. Novákové 2 10 6 - 10 - 10 8
Slávik Alexander G Řečkovice, T. Novákové 2 10 10 - 10 - 10 8
Procházka Vít G Tišnov 9 10 10 10 5 8 2
Dufek Jan G Tišnov 9 10 10 10 - 1 -
Horký Štěpán G TGM Zastávka 7 8 7 8 6 9 6
Vaněk Tomáš G TGM Zastávka 7 8 6 7 8 9 5
Hudeček Petr SOŠ Strážnice 5 8 6 5 - 7 -
Míček Vladimír SOŠ Strážnice 7 5 5 5 - 7 -
Dao Tomáš SOŠ Strážnice 9 7 10 5 - 8 -
Tomeček Ondřej SOŠ Strážnice 7 5 5 5 1 6 -
Zajíček Martin SOŠ Strážnice 7 5 5 5 2 7 -
Klvaňa Pavel G Vídeňská 47 10 10 10 10 - 9 6
Falýnek Jan G Vídeňská 47 8 9 8 10 - 9 6
Bartoš Milan GML Žižkova 55 8 9 9 4 0 7 7
Karlíková Jana GML Žižkova 55 7 8 8 4 0 5 8
Malečková Gabriela Klára GML Žižkova 55 7 10 9 4 0 6 8
Fačarová Adriana G Hustopeče Dukelské nám 7 10 10 10 - 10 9 10
Morozová Helena G Hustopeče Dukelské nám 7 10 10 10 - 10 9 10
Veselá Martina G Hustopeče Dukelské nám 7 10 10 10 - 10 9 8
Klečka Adam G Kyjov 10 10 10 9 10 9 9
Režňak Jakub G Kyjov 9 - 8 10 8 9 -
Petrů Andrea G Břeclav, Sady 28 října 10 10 10 10 10 10 9
Okénko Libor G Břeclav, Sady 28 října 10 10 10 9 9 10 10
Uhrová Zuzana G Břeclav, Sady 28 října - 10 10 10 10 10 10
Vlček Milostav G Elgartova 3 - 7 10 10 8 10 -
Doležal Marek G Židlochovice 8 10 10 10 10 7 -
Kirsch Jiří G Židlochovice 10 10 10 10 10 7 10
Vařacha Jan G Znojmo 7 7 9 7 5 6 6
Zuzaňáková Kateřina G Vyškov 10 10 10 10 10 9 10
Mitošinková Klára G Mikulov 10 10 10 5 10 10 9
Pavloková Sylvie G Mikulov 10 10 10 5 6 10 9

Do dalšího kola postupuje každý student, který má alespoň 5 úloh ohodnocených alespoň 5ti body, z čehož jedna je experimentální. Pokud student tuto podmínku splňuje a není na seznamu postupujících, kontaktujte jednatele KKFO Ondřeje Přibylu (tel. 775 314 158).

Výsledky celostátního kola kategorie A

Celostátní kolo fyzikální olympiády kategorie A proběhlo v Plzni v termínu 21.–24. února 2006, oficiální stránky jsou na adrese http://www.pef.zcu.cz/pef/kof/pom/fo_06/main.php. A jak dopadli soutežící lze zjistit na Výsledkové listině.

Zadání a řešení úloh: fo47a3_z.pdf, fo47a3_r.pdf

Výsledky krajského kola kategorie A v celé republice

Výsledková listina je ke stažení: fo47a3-celk.pdf Z celkového počtu 14 účastníků krajského kola kategorie A jich bylo 10 úspěšných, z nichž dalších 6 bylo pozváno do celostátního kola, které se uskuteční v Plzni v termínu 21.–24. února 2006. Oficiální stránky jsou na adrese http://www.pef.zcu.cz/pef/kof/pom/fo_06/main.php. Všem účastníkům gratulujeme k výsledkům a přejeme mnoho dalších úspěchu nejen na poli fyziky a vědy, ale i ve všem ostatním, do čeho se pustí.

Krajský výbor fyzikální olympiády Jihomoravského kraje

Výsledky krajského kola kategorie A

  • Výsledková listina kategorie A ke stažení: a-47-reg.pdf
  • Zadání krajského kola kategorie A ke stažení: fo47a2_z.pdf
  • Řešení krajského kola kategorie A ke stažení: fo47a2_r.pdf
  • Zadání I. kola kategorie A ke stažení: fo47a1_z.pdf
  • Řešení I. kola kategorie A ke stažení: fo47a1_r.pdf
Pořadí Jméno Příjmení Škola Ú 1 Ú 2 Ú 3 Ú 4 Celkem
Úspěšní řešitelé
I. Petr Smital G Bo, tř. Kpt. Jaroše 14 7,5 10 10 7 34,5
II.-III. Jiří Zelinka G Bo, tř. Kpt. Jaroše 14 7 1 9,5 10 27,5
II.-III. Aleš Podolník G Bo, tř. Kpt. Jaroše 14 9,5 8,5 0 9,5 27,5
IV. Miroslav Hrubý G Bo, Barvičova 85 8 8,5 10 - 26,5
V. Jiří Růžička G Bo, tř. Kpt. Jaroše 14 6,5 0 10 9 25,5
VI. Lenka Herzánová G Bo, tř. Kpt. Jaroše 14 7,5 8 0 7 22,5
VII. Soňa Jamborová Gymnázium Mikulov 5 0 4,5 7 16,5
VIII.-IX. Martin Konečný Gymnázium Boskovice 6 8 1 1 16
VIII.-IX. Stanislav Pikula G Bo, Žižkova 55 6 0 10 0 16
X. Zdeňka Ryšavá G Bo, Žižkova 55 5 0,5 9 1 15,5
Další řešitelé
Libor Šachl G Bo, Terezy Novákové 2 6 2 0 3 11
Martin Bukatovič Gymnázium Blansko 6 0 0 1 7
Jiří Šperka Gymnázium Blansko 3 1 2 0 6
Adam Hrazdíra G Bo, Žižkova 55 3 - - - 3

Úspešným rešitelem je student, který celkově získal alespon 14 bodů a současně alespoň ve dvou úlohách získal 5 a více bodů.

Zadání úloh 47. ročníku FO

Zadání úloh kategorií A,B,C a D jsou v PDF. K jejich prohlížení je třeba mít nainstalovaný Adobat Reader.

Určení kategorií: kategorie A - 4. (maturitní) ročník gymnázií, oktáva víceletých gymnázií a odpovídající ročníky ostatních SŠ, kategorie B, resp. C, resp. D - 3., resp. 2., resp. 1. ročník čtyřletých gymnázií a odpovídající ročník víceletých gymnázií a ostatních SŠ.

Zadání
Kategorie A fo47a1_z.pdf
Kategorie B fo47b1_z.pdf
Kategorie C fo47c1_z.pdf
Kategorie D fo47d1_z.pdf
Studijní texty pro letošní ročník FO
kat A Trnka, J.: Zobrazení čočkami cocky.pdf cocky_booklet.pdf
kat B Vybíral, B.: Aplikovaná mechanika tekutin (turbíny, rakety, letadla) aplikace.pdf aplikace_booklet.pdf
kat C Prachař, J. – Trnka, J.: Úlohy z mechaniky II (Otáčení tuhého tělesa) ulohymech2.pdf ulohymech2_booklet.pdf
kat D Šedivý, P. – Volf, I.: Dopravní kinematika a grafy dopkin.pdf dopkin_booklet.pdf

Harmonogram 47. ročníku FO

Oproti termínům uvedeným v letáku 47. ročníku FO jsou v Jihomoravském kraji posunuty termíny odevzdání úloh domácího kola (viz níže). Chceme tak zkvalitnit přípravu druhého kola soutěže. Prosíme o dodržení těchto termínů!

Pro usnadnění komunikace se samotnými řešiteli při sjednocení hodnocení úloh domácího kola prosíme, aby v hlavičce každé úlohy byl navíc uveden kontaktní e-mail (v případě, že jej student nemá prosíme o uvedení e-mailové adresy na vyučujícího fyziky).

Termíny
Zahájení prvního kola soutěže na školách do 15. 9. 2005
Korespondenční seminář 11.3. - 26. 5. 2006
Kategorie A
I. kolo do pátku 6. 1. 2006
II. kolo (krajské) pátek 20. 1. 2006
Zpráva o výsledku II. kola do 3. 2. 2006
III. kolo (celostátní) čtvrtek 21. - 24.2. 2006
Soustředění před MFO 5. 6. - 17. 6. 2006
37. Mezinárodní FO - Singapur červenec 2006
Kategorie B,C,D
Domácí kolo do pátku 24. 3. 2006
Krajské kolo pátek 21. 4. 2006
Celostátní soustředění nejlepších řešitelů kategorie B a C (organizuje ÚV FO) 3. 6. - 17. 6. 2006
Soustředění nejlepších řešitelů jihomoravského kraje (organizuje KV FO a bude nejspíš v Jedovnicích) červen 2006
47/abcd.txt · Poslední úprava: 2010/06/20 16:17 autor: Sven Dražan
[unknown link type]Nahoru
Valid CSS Driven by DokuWiki Valid XHTML 1.0