49. ročník FO – kategorie A, B, C, D

Zadání a řešení krajského kola kategorií BCD

Krajského kola se zůčastniklo 99 soutěžících z jihomoravského kraje.

Děkujeme opravujícím a všem účastníkům, úspěšným řešitelům i vítězům blahopřejeme.

Vlastní texty zadání:

Kategorie B Kategorie C Kategorie D
Zadání fo49b2_z.pdf fo49c2_r.pdf fo49d2_r.pdf
Řešení fo49b2_r.pdf fo49c2_z.pdf fo49d2_z.pdf

Výsledky krajského kola kategorie B

UmístěníJménoPříjmeníŠkola1.2.3.4.Celkem
úspěsní řešitelé
I.AlexanderSlávik G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice109,508,528
II.JanFaltýnek G Brno, Vídeňská 4798,50926,5
III.VítProcházkaG Tišnov, Na Hrádku 206907,522,5
IV.AndreaPetrů G Břeclav, Sady 28. října 17,5100320,5
V.TomášDaoSOŠ Strážnice, Skácelova 8909,580017,5
VI.PetrHruškaG Hodonín, Legionářů 1, P. O. BOX 387,590016,5
VII.JakubFišák G Brno, Elgartova 368,501,516
VIII.OndřejHloušaG Brno, tř. Kpt. Jaroše 1491,50515,5
IX.HanaŠormováG Brno, tř. Kpt. Jaroše 146,58,50015
X.MiloslavVlček G Brno, Elgartova 3720514
ostatní řešitelé
JiříBabocký BiGy Brno, Barvičova 85101,51,5013
MichalBednář G Boskovice, Palackého náměstí 16,5303,513
JakubRozbořilG Boskovice, Palackého náměstí 171,50412,5
PetrNováček G Zastávka, U Školy 3948,50012,5
KláraMitošinková G Mikulov, Komenského 75,55,51012
TomášPetrákG Brno, tř. Kpt. Jaroše 14820,5010,5
HelenaPaschkeová G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice0820,510,5
MartinZajíček SOŠ Strážnice, Skácelova 8906,53,50010
TomášJankoG Hustopeče, Dukelské náměstí 74,53007,5
TomášVaněk G Zastávka, U Školy 3943,5007,5
MartinaVeselá G Hustopeče, Dukelské náměstí 712,5003,5
BernardRampáčekG Hustopeče, Dukelské náměstí 720,5002,5
ŠtěpánHorký G Zastávka, U Školy 390,51,5002
OndřejPavelkaG Brno, tř. Kpt. Jaroše 1401,5001,5
TerezieLáskováG Hustopeče, Dukelské náměstí 701,5001,5
AdamVondrákG Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice01,5001,5
TomᚊulcG Brno, tř. Kpt. Jaroše 1401001
RomanSkoupýG Boskovice, Palackého náměstí 10,50,5001

Výsledková listina pro kategorii B: fo49b2_v.pdf.

Výsledky krajského kola kategorie C

UmístěníJménoPříjmeníŠkola1.2.3.4.Celkem
úspěsní řešitelé
I.DavidKlaškaG Brno, tř. Kpt. Jaroše 149,510101039,5
II.MichalHorákG Brno, tř. Kpt. Jaroše 1478,510833,5
III.JiříKuchaříkG Znojmo, Komenského náměstí 446,57825,5
IV.–V.JanStříbnýG Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)2299,522,5
IV.–V.MiroslavMichlíčekG Vyškov, Komenského nám. 1635,56,57,522,5
VI.Michal PazderkaG Kyjov, Komenského 5491104722
VII.OndřejNováčekG Brno, Vídeňská 470100919
VIII.PetrŠvédaG Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice15,54818,5
IX.AdamZemekG Brno, tř. Kpt. Jaroše 14504817
X.–XI.AnnaOstráG Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)2,558116,5
X.–XI.AndreaKonečnáG Mikulov, Komenského 722,57516,5
XII.–XIV.Ondřej PleskotG Brno, tř. Kpt. Jaroše 140591,515,5
XII.–XIV.JanNajmanG Hustopeče, Dukelské náměstí 70915,515,5
XII.–XIV.VojtěchŠimšaG Brno, Vídeňská 4707,52615,5
XV.LamserTomášG Brno, tř. Kpt. Jaroše 1445,50514,5
ostatní řešitelé
JanaStloukalováG Blansko, Seifertova 133235,513,5
HanaLipovskáG Blansko, Seifertova 130,590312,5
MartinJanáčG Boskovice, Palackého náměstí 130,517,512
JanBlažekG Hustopeče, Dukelské náměstí 73206,511,5
KateřinaVyhnalíkováG Zastávka, U Školy 393205,510,5
PavelČoupekBiGy Brno, Barvičova 85244010
JiříHusákG Mikulov, Komenského 72150,58,5
VáclavObrdlíkSOŠ Strážnice, Skácelova 89014,5038,5
VladimíraŠťastnáG Brno, tř. Kpt. Jaroše 1410,5146,5
FilipLutzkýG Hustopeče, Dukelské náměstí 714,50,506
JanBenáčekG Zastávka, U Školy 3903306
Jan HrdličkaBiGy Brno, Barvičova 850500,55,5
DavidŠťastnýG Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)0,500,545
Kateřina BucsuházyG Ivančice, Lány 230025
Markéta KlímováG Zastávka, U Školy 3900044
MartinPeškaG Boskovice, Palackého náměstí 101,500,52
ŠtěpánDavidG Kyjov, Komenského 5490,50000,5

Výsledková listina pro kategorii C: fo49c2_v.pdf.

Výsledky krajského kola kategorie D

umístění jméno příjmení škola 1. 2. 3. 4. celkem
úspěsní řešitelé
I. Hynek Jemelík G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 9,5 8,5 10 7,5 35,5
II. Tomáš Žižlavský G Tišnov, Na Hrádku 20 6 10 8 9,5 33,5
III. František Fiala G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 9,5 10 5 8 32,5
IV. Jan Žamberský G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) 7 10 9,5 4,5 31
V. Tomáš Pokorný G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 3,5 10 10 7 30,5
VI. Tomáš Valíček G Břeclav, Sady 28. října 1 4 8,5 9,5 6 28
VII. Stanislav Schutz G Kyjov, Komenského 549 4,5 9 10 3,5 27
VIII. Jan Sopoušek G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice 9 2 8 7,5 26,5
IX. Jan Burda G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice 5,5 9 4,5 7 26
X.–XII. Ondřej Bárta G Moravský Krumlov, Smetanova 168 10 4 5 5 24
X.–XII. Otte Vílém G Znojmo, Komenského náměstí 4 4 10 7 3 24
X.–XII. Tomáš Pikálek G Boskovice, Palackého náměstí 1 4 1 10 9 24
XIII. Rostislav Stoklásek G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice 8,5 5 8 2 23,5
XIV. Jan Kúřil SOŠ Strážnice, Skácelova 890 8 2 7,5 5,5 23
XV. Pavel Ševeček G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 5 7 3,5 7 22,5
XVI. Markéta Janošová G Židlochovice, Tyršova 400 9 3,5 2 6,5 21
XVII.–XIX. Josef Přikryl BiGy Brno, Barvičova 85 3 2,5 10 5 20,5
XVII.–XIX. Marie Ševečková G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 6 3 6,5 5 20,5
XVII.–XIX. Jan Frank G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 6 10 0 4,5 20,5
XX. Tomáš Sedlář G Šlapanice, Riegrova 17 4 1 8 5 18
XXI. Marek Lahoda G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 6 8 0 3,5 17,5
XXII.–XXIII. Jakub Juránek G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 6 4,5 1 5,5 17
XXII.–XXIII. Roman Fiala G Ivančice, Lány 2 3 5 2 7 17
XXIV. Matouš Kolařík G Zastávka, U Školy 39 0 10 0 5,5 15,5
ostatní řešitelé
Klára Dvořáčková BiGy Brno, Barvičova 85 4 2 5 4 15
Klára Kučerová G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 10 1,5 0 3,5 15
Gabriela Kubíčková G Brno, Lerchova 63 3 2 4,5 4,5 14
Jakub Petržilka G Znojmo, Komenského náměstí 4 4 3 2 4,5 13,5
Martin Havlíček G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 4 1 1 5 11
Sabina Owejsová G Brno, Lerchova 63 3,5 2 0 5,5 11
Michal Rapco G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 6 0 1 3 10
Eva Pavlovičová G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) 1 3 0 4 8
Jan Tomek G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) 3 2 0 2 7
Tomáš Smutný G Ivančice, Lány 2 0 0 1 3,5 4,5
Lenka Kraváčková G Vyškov, Komenského nám. 16 0 1,5 1 1 3,5
Čestmír Kalina G Znojmo, Komenského náměstí 4 0 1 0 0,5 1,5
Veronika Lišková G Šlapanice, Riegrova 17 0 0 0 1,5 1,5
Radek Hýža G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) 1 0 0 0 1
Martina Dvořáková G Vyškov, Komenského nám. 16 1 0 0 0 1

Výsledková listina pro kategorii D: fo49d2_v.pdf.

Krajské kolo kategorií B, C a D

Druhé kolo se uskuteční ve čtvrtek 17. dubna 2008 od 900 hodin (zadání úloh) v budově Strojní fakulty VUT v Brně, Technická 2 (Palackého vrch), aula Q. Ukončení předpokládáme ve 1330 hodin.

Mimobrněnským účastníkům budeme před zahájením od 815 hodin proplácet jízdné – jízdenku je nutné odevzdat jako doklad, nekupujte si proto zpáteční jízdenku.

Doporučujeme prostudovat studijní text přislušné kategorie viz. níže.

Cestu na soutěž vám snad pomohou najít tyto mapky: Letecká mapa s popiskem - Schematická mapa s popiskem - Letecká mapa širšího okolí z www.mapy.cz

Soutěžící mohou požádat ředitelství školy o jeden den studijního volna.

Přejeme soutěžícím hodně originálních nápadů při řešení úloh druhého kola a pohodu po celou dobu soutěže.

Jméno Příjmení Škola
Kategorie B
Jiří Babocký BiGy Brno, Barvičova 85
Michal Bednář G Boskovice, Palackého náměstí 1
Tomáš Dao SOŠ Strážnice, Skácelova 890
Jan Faltýnek G Brno, Vídeňská 47
Jakub Fišák G Brno, Elgartova 3
Ondřej Hlouša G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Štěpán Horký G Zastávka, U Školy 39
Petr Hruška G Hodonín, Legionářů 1, P. O. BOX 38
Tomáš Janko G Hustopeče, Dukelské náměstí 7
Terezie Lásková G Hustopeče, Dukelské náměstí 7
Klára Mitošinková G Mikulov, Komenského 7
Petr Nováček G Zastávka, U Školy 39
Helena Paschkeová G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice
Ondřej Pavelka G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Tomáš Petrák G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Andrea Petrů G Břeclav, Sady 28. října 1
Vít Procházka G Tišnov, Na Hrádku 20
Bernard Rampáček G Hustopeče, Dukelské náměstí 7
Jakub Rozbořil G Boskovice, Palackého náměstí 1
Roman Skoupý G Boskovice, Palackého náměstí 1
Alexander Slávik G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice
Tomáš Vaněk G Zastávka, U Školy 39
Martina Veselá G Hustopeče, Dukelské náměstí 7
Miloslav Vlček G Brno, Elgartova 3
Adam Vondrák G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice
Martin Zajíček SOŠ Strážnice, Skácelova 890
Hana Šormová G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Tomáš Šulc G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Kategorie C
Jan Benáček G Zastávka, U Školy 39
Jan Blažek G Hustopeče, Dukelské náměstí 7
Kateřina Bucsuházy G Ivančice, Lány 2
Štěpán David G Kyjov, Komenského 549
Pavel Čoupek BiGy Brno, Barvičova 85
Michal Horák G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Jan Hrdlička BiGy Brno, Barvičova 85
Jiří Husák G Mikulov, Komenského 7
Martin Janáč G Boskovice, Palackého náměstí 1
David Klaška G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Markéta Klímová G Zastávka, U Školy 39
Andrea Konečná G Mikulov, Komenského 7
Jiří Kuchařík G Znojmo, Komenského náměstí 4
Hana Lipovská G Blansko, Seifertova 13
Filip Lutzký G Hustopeče, Dukelské náměstí 7
Miroslav Michlíček G Vyškov, Komenského nám. 16
Jan Najman G Hustopeče, Dukelské náměstí 7
Ondřej Nováček G Brno, Vídeňská 47
Václav Obrdlík SOŠ Strážnice, Skácelova 890
Anna Ostrá G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)
Michal Pazderka G Kyjov, Komenského 549
Martin Peška G Boskovice, Palackého náměstí 1
Ondřej Pleskot G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Jana Stloukalová G Blansko, Seifertova 13
Jan Stříbrný G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)
Vojtěch Šimša G Brno, Vídeňská 47
Vladimíra Šťastná G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
David Šťastný G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)
Petr Švéda G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice
Lamser Tomáš G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Kateřina Vyhnalíková G Zastávka, U Školy 39
Adam Zemek G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Kategorie D
Ondřej Bárta G Moravský Krumlov, Smetanova 168
Jan Burda G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice
Klára Dvořáčková BiGy Brno, Barvičova 85
Martina Dvořáková G Vyškov, Komenského nám. 16
František Fiala G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Roman Fiala G Ivančice, Lány 2
Jan Frank G Hustopeče, Dukelské náměstí 7
Martin Havlíček G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Radek Hýža G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)
Markéta Janošová G Židlochovice, Tyršova 400
Hynek Jemelík G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Jakub Juránek G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Čestmír Kalina G Znojmo, Komenského náměstí 4
Matouš Kolařík G Zastávka, U Školy 39
Lenka Kraváčková G Vyškov, Komenského nám. 16
Gabriela Kubíčková G Brno, Lerchova 63
Klára Kučerová G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Jan Kúřil SOŠ Strážnice, Skácelova 890
Marek Lahoda G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Veronika Lišková G Šlapanice, Riegrova 17
Erika Musilová G Brno, Vídeňská 47
Sabina Owejsová G Brno, Lerchova 63
Eva Pavlovičová G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)
Jakub Petržilka G Znojmo, Komenského náměstí 4
Tomáš Pikálek G Boskovice, Palackého náměstí 1
Tomáš Pokorný G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Josef Přikryl BiGy Brno, Barvičova 85
Michal Rapco G Hustopeče, Dukelské náměstí 7
Stanislav Schutz G Kyjov, Komenského 549
Tomáš Sedlář G Šlapanice, Riegrova 17
Tomáš Smutný G Ivančice, Lány 2
Jan Sopoušek G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice
Rostislav Stoklásek G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice
Jan Tomek G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)
Tomáš Valíček G Břeclav, Sady 28. října 1
Otte Vílém G Znojmo, Komenského náměstí 4
Pavel Ševeček G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Marie Ševečková G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Jan Žamberský G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)
Tomáš Žižlavský G Tišnov, Na Hrádku 20

Výsledky celostátního kola kategorie A

Celostátní kolo kategorie A 49. ročníku Fyzikální olympiády se konalo v posledním únorovém týdnu v Karlových Varech. Pořadatelům i sponzorům patří velké uznání a poděkování za po všech stránkách kvalitní přípravu a hladký průběh soutěže i doprovodných akcí. Na základě výsledků krajského kola bylo pozváno 44 soutěžících. Soutěž probíhala v prostorách Prvního českého gymnázia v Karlových Varech, studenti byli kvalitně ubytováni v nedalekém Domově mládeže.

V úterý 26. února večer byl v Kongresovém sále karlovarském lázeňského hotelu Thermal letošní 49. ročník FO slavnostně zahájen.

Ve středu 27. února dopoledne řešili studenti 4 teoretické úlohy. Na odpoledne byla připravena exkurze na zámek Bečov, odborné komise mezitím opravovaly úlohy. Večer mohli studenti vyslechnout přednášku RNDr. Ladislava Hanyka, Ph.D. Akordy Země.

Druhý soutěžní den, čtvrtek 28. února byl tradičně vyhrazen experimentální úloze, odpoledne se konala prohlídka města, porotci opravovali úlohu. Večerní přednáška Dr. Todorové pojednávala na téma Large Hadron Collider.

V pátek 29. února vyhlásil předseda FO prof. Ivo Volf při slavnostním zakončení v hotelu Thermal výsledky soutěže. Letošní ročník má 11 vítězů, z nich nejvýše dosáhli Jan Hermann z gymnázia v Českém Krumlově, Jakub Marian z gymnázia Prosek v Praze a Dalimil Mazáč z Keplerova gymnázia v Praze.

Skupina nejlepších řešitelů bude na jaře pozvána na soustředění pro 39. ročník Mezinárodní fyzikální olympiády v Hanoji ve Vietnamu.

Pořadatelům děkujeme a všem účastníkům, úspěšným řešitelům i vítězům blahopřejeme.

Celostátní kolo kategorie A

Do celostátního kola kategorie A postupují z Jihomoravského kraje Tomáš Talanda, Petr Fiala, Lucie Pospíšilová a Zdeněk Vais. Všem soutěžícím gratulujeme. Seznam všech postupujících fo49a3-seznam.pdf

Pořadatelem celostátního kola FO-A je První české gymnázium v Karlových Varech, Národní 25. Mapu naleznete zde.

Ramcovy program:

  • útery 26.2. – příjezd do Karlových Varů v odpoledních hodinách
  • středa 27.2. – dopoledne řešení čtyr teoretických úloh (5 hodin času), odpoledne exkurze, výlet apod.
  • čtvrtek 28.2. – dopoledne řešení experimentálni úlohy, odpoledne exkurze, výlet apod.
  • pátek 29.2. – ráno vyhlášení výsledků a odjezd domů

Podrobný program je k dispozici zde fo49a3-program.pdf. Prodrobné informace pro postupující fo49a3-info.pdf.

Výsledky krajského kola kategorie A

  • Výsledková listina kategorie A v Jihomoravkém kraji ke stažení: fo49a2_v.pdf
  • Zadání krajského kola kategorie A ke stažení: fo49a2_z.pdf
  • Řešení krajského kola kategorie A ke stažení: fo49a2_r.pdf
  • Zadání domácího kola kategorie A ke stažení: fo49a1_z.pdf

Odměny vítězům a diplomy všem účastníkům byly odeslány na školy v úterý 29. ledna 2008.

Pořadí Jméno Příjmení Škola Ú 1 Ú 2 Ú 3 Ú 4 Celkem
Úspěšní řešitelé
I. Tomáš Talanda G Tišnov, Na Hrádku 20 10 6 10 10 36
II. Petr Fiala G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 7,5 10 3 9 29,5
III. Lucie Pospíšilová G Brno, Matyáše Lercha, Žižkova 55 8,5 6 10 1 25,5
IV. Zdeněk Vais G Boskovice, Palackého náměstí 1 7,5 2 6 4 19,5
V Jakub Knoflíček G Kyjov, Komenského 549 7 1 2 5 15
Další řešitelé
Adam Kolář G Kyjov, Komenského 549 5,5 0 2 1 8,5
Pavel Pospíšil SPŠ Brno, Sokolská 1 3 0 1 2 6

Úspešným rešitelem je student, který celkově získal alespon 14 bodů a současně alespoň ve dvou úlohách získal 5 a více bodů.

Informace ke krajskému kolu kategorie A

Do druhého kola kategorie A 49. ročníku FO postupuje následujících 7 řešitelů:

Jméno Příjmení Škola
Petr Fiala G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Jakub Knoflíček G Kyjov, Komenského 549
Adam Kolář G Kyjov, Komenského 549
Pavel Pospíšil SPŠ Brno, Sokolská 1
Lucie Pospíšilová G Brno, Matyáše Lercha, Žižkova 55
Tomáš Talanda G Tišnov, Na Hrádku 20
Zdeněk Vais G Boskovice, Palackého náměstí 1

Druhé kolo se uskuteční v pátek 18. ledna 2008 od 900 hodin (zadání úloh) v budově gymnázia na tř. Kpt. Jaroše 14 v Brně, posluchárna F2. Ukončení předpokládáme ve 1330 hodin. Prosíme soutěžící, aby si s sebou vzali přezůvky.

Jízdné bude proplaceno soutěžícím před zahájením soutěže (před 9:00), proto prosím buďte na místě včas, děkujeme.

Soutěžící mohou požádat ředitelství školy o jeden den studijního volna.

Přejeme soutěžícím hodně originálních nápadů při řešení úloh druhého kola a pohodu po celou dobu soutěže.

Zadání úloh 49. ročníku FO

Zadání úloh kategorií A, B, C a D jsou k dispozici ve formátu PDF (lze číst pomocí programu Adobe Reader)

Určení kategorií:

  • kategorie A - 4. (maturitní) ročník gymnázií, oktáva víceletých gymnázií a odpovídající ročníky ostatních SŠ,
  • kategorie B - 3. ročník gymnázií, septima víceletých gymnázií a odpovídající ročníky ostatních SŠ,
  • kategorie C - 2. ročník gymnázií, sexta víceletých gymnázií a odpovídající ročníky ostatních SŠ,
  • kategorie D - 1. ročník gymnázií, kvinta víceletých gymnázií a odpovídající ročníky ostatních SŠ.

Vlastní texty zadání:

Kategorie A Kategorie B Kategorie C Kategorie D
fo49a1_z.pdf fo49b1_z.pdf fo49c1_z.pdf fo49d1_z.pdf

Studijní texty:

Kat Text PDF PDF booklet
A Bohumil Vybíral: Mechanika pružných těles pruznost.pdf pruznost_booklet.pdf
B Přemysl Šedivý, Ivo Volf a Radmila Horáková: Harmonické kmity kmity.pdf kmity_booklet.pdf
C Přemysl Šedivý: Teplotní závislosti fyzikálních veličin teplota.pdf teplota_booklet.pdf
D Ivo Volf a Miroslava Jarešová: Fyzika kolem nás fyzika2.pdf fyzika2_booklet.pdf

Texty, které mohou být nápomocné při řešení úloh domácího kola:

Kat Text PDF PDF booklet
A, úloha 6 Bohumil Vybíral: Zpracování dat fyzikálních měření mereni.pdf mereni_booklet.pdf
B, úloha 5 Přemysl Šedivý a Ivo Volf: Pohyb tělesa po eliptické trajektorii v radiálním gravitačním poli druzice.pdf druzice_booklet.pdf
C, úloha 6 Bohumil Vybíral, Lenka Zdeborová: Pohyb těles s vlivem odporových sil odpory.pdf odpory_booklet.pdf
Bohumil Vybíral, Lenka Zdeborová: Odporové síly odpsil.pdf odpsil_booklet.pdf

Harmonogram 49. ročníku FO

Oproti termínům uvedeným v letáku 49. ročníku FO jsou v Jihomoravském kraji posunuty termíny odevzdání úloh domácího kola (viz níže). Chceme tak zkvalitnit přípravu druhého kola soutěže. Prosíme o dodržení těchto termínů!

Pro usnadnění komunikace se samotnými řešiteli při sjednocení hodnocení úloh domácího kola prosíme, aby v hlavičce každé úlohy byl navíc uveden kontaktní e-mail (v případě, že jej student nemá prosíme o uvedení e-mailové adresy na vyučujícího fyziky).

Termíny
Zahájení prvního kola soutěže na školách do 15. 9. 2007
Kategorie A
I. kolo (domácí) do pátku 4. 1. 2008
II. kolo (krajské) pátek 18. 1. 2008
Zpráva o výsledku II. kola do 4. 2. 2008
III. kolo (celostátní, Karlovy vary) 26.-29.2. 2008
Korespondenční seminář 17. 3. – 31. 5. 2008
Soustředění před MFO (Hradec Králové) 2. 6. – 14. 6. 2008
39. Mezinárodní FO (Vietnam) červenec 2008
Kategorie B, C, D
I. kolo (domácí) do pátku 28. 3. 2008
II. kolo (krajské, FSI VUT, aula Q, Technická 2, Brno) čtvrtek 17. 4. 2008
Zpráva o výsledku II. kola do 5. 5. 2008
Celostátní soustředění nejlepších řešitelů kategorie B a C (organizuje ÚV FO), Pec Pod Sněžkou, chata Táňa 7. 6. – 21. 6. 2008
Soustředění nejlepších řešitelů Jihomoravského kraje (společně s MO), Autokemp Olšovec, Jedovnice 16.6. – 20.6. 2008
49/abcd.txt · Poslední úprava: 2010/06/20 16:09 autor: Sven Dražan
[unknown link type]Nahoru
Valid CSS Driven by DokuWiki Valid XHTML 1.0