Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

49:abcd [2009/01/30 21:42]
127.0.0.1 upraveno mimo DokuWiki
49:abcd [2010/06/20 16:09] (aktuální)
Sven Dražan
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== 49. ročník FO – kategorie A, B, C, D ======
 +
 +
 +===== Zadání a řešení krajského kola kategorií BCD =====
 +
 +Krajského kola se zůčastniklo 99 soutěžících z jihomoravského kraje.
 +
 +Děkujeme opravujícím a všem účastníkům,​ úspěšným řešitelům i vítězům blahopřejeme.
 +
 +Vlastní texty zadání:
 +^ ^Kategorie B ^Kategorie C ^Kategorie D^
 +^Zadání |{{:​49:​fo49b2_z.pdf}} |{{:​49:​fo49c2_r.pdf}} |{{:​49:​fo49d2_r.pdf}}|
 +^Řešení |{{:​49:​fo49b2_r.pdf}} |{{:​49:​fo49c2_z.pdf}} |{{:​49:​fo49d2_z.pdf}}|
 +
 +
 +
 +===== Výsledky krajského kola kategorie B =====
 +
 +^Umístění^Jméno^Příjmení^Škola^1.^2.^3.^4.^Celkem^
 +^úspěsní řešitelé^^^^^^^^^
 +|I.|Alexander|Slávik |G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice|10|9,​5|0|8,​5|28|
 +|II.|Jan|Faltýnek |G Brno, Vídeňská 47|9|8,​5|0|9|26,​5|
 +|III.|Vít|Procházka|G Tišnov, Na Hrádku 20|6|9|0|7,​5|22,​5|
 +|IV.|Andrea|Petrů |G Břeclav, Sady 28. října 1|7,​5|10|0|3|20,​5|
 +|V.|Tomáš|Dao|SOŠ Strážnice,​ Skácelova 890|9,​5|8|0|0|17,​5|
 +|VI.|Petr|Hruška|G Hodonín, Legionářů 1, P. O. BOX 38|7,​5|9|0|0|16,​5|
 +|VII.|Jakub|Fišák |G Brno, Elgartova 3|6|8,​5|0|1,​5|16|
 +|VIII.|Ondřej|Hlouša|G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14|9|1,​5|0|5|15,​5|
 +|IX.|Hana|Šormová|G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14|6,​5|8,​5|0|0|15|
 +|X.|Miloslav|Vlček |G Brno, Elgartova 3|7|2|0|5|14|
 +^//ostatní řešitelé//​^^^^^^^^^
 +| |Jiří|Babocký |BiGy Brno, Barvičova 85|10|1,​5|1,​5|0|13|
 +| |Michal|Bednář |G Boskovice, Palackého náměstí 1|6,​5|3|0|3,​5|13|
 +| |Jakub|Rozbořil|G Boskovice, Palackého náměstí 1|7|1,​5|0|4|12,​5|
 +| |Petr|Nováček |G Zastávka, U Školy 39|4|8,​5|0|0|12,​5|
 +| |Klára|Mitošinková |G Mikulov, Komenského 7|5,​5|5,​5|1|0|12|
 +| |Tomáš|Petrák|G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14|8|2|0,​5|0|10,​5|
 +| |Helena|Paschkeová |G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice|0|8|2|0,​5|10,​5|
 +| |Martin|Zajíček |SOŠ Strážnice,​ Skácelova 890|6,​5|3,​5|0|0|10|
 +| |Tomáš|Janko|G Hustopeče, Dukelské náměstí 7|4,​5|3|0|0|7,​5|
 +| |Tomáš|Vaněk |G Zastávka, U Školy 39|4|3,​5|0|0|7,​5|
 +| |Martina|Veselá |G Hustopeče, Dukelské náměstí 7|1|2,​5|0|0|3,​5|
 +| |Bernard|Rampáček|G Hustopeče, Dukelské náměstí 7|2|0,​5|0|0|2,​5|
 +| |Štěpán|Horký |G Zastávka, U Školy 39|0,​5|1,​5|0|0|2|
 +| |Ondřej|Pavelka|G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14|0|1,​5|0|0|1,​5|
 +| |Terezie|Lásková|G Hustopeče, Dukelské náměstí 7|0|1,​5|0|0|1,​5|
 +| |Adam|Vondrák|G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice|0|1,​5|0|0|1,​5|
 +| |Tomáš|Šulc|G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14|0|1|0|0|1|
 +| |Roman|Skoupý|G Boskovice, Palackého náměstí 1|0,​5|0,​5|0|0|1|
 +
 +Výsledková listina pro kategorii B: {{:​49:​fo49b2_v.pdf}}.
 +
 +
 +
 +===== Výsledky krajského kola kategorie C =====
 +
 +^Umístění^Jméno^Příjmení^Škola^1.^2.^3.^4.^Celkem^
 +^//​úspěsní řešitelé//​^^^^^^^^^
 +|I.|David|Klaška|G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14|9,​5|10|10|10|39,​5|
 +|II.|Michal|Horák|G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14|7|8,​5|10|8|33,​5|
 +|III.|Jiří|Kuchařík|G Znojmo, Komenského náměstí 4|4|6,​5|7|8|25,​5|
 +|IV.–V.|Jan|Stříbný|G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)|2|2|9|9,​5|22,​5|
 +|IV.–V.|Miroslav|Michlíček|G Vyškov, Komenského nám. 16|3|5,​5|6,​5|7,​5|22,​5|
 +|VI.|Michal |Pazderka|G Kyjov, Komenského 549|1|10|4|7|22|
 +|VII.|Ondřej|Nováček|G Brno, Vídeňská 47|0|10|0|9|19|
 +|VIII.|Petr|Švéda|G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice|1|5,​5|4|8|18,​5|
 +|IX.|Adam|Zemek|G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14|5|0|4|8|17|
 +|X.–XI.|Anna|Ostrá|G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)|2,​5|5|8|1|16,​5|
 +|X.–XI.|Andrea|Konečná|G Mikulov, Komenského 7|2|2,​5|7|5|16,​5|
 +|XII.–XIV.|Ondřej |Pleskot|G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14|0|5|9|1,​5|15,​5|
 +|XII.–XIV.|Jan|Najman|G Hustopeče, Dukelské náměstí 7|0|9|1|5,​5|15,​5|
 +|XII.–XIV.|Vojtěch|Šimša|G Brno, Vídeňská 47|0|7,​5|2|6|15,​5|
 +|XV.|Lamser|Tomáš|G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14|4|5,​5|0|5|14,​5|
 +^//ostatní řešitelé//​^^^^^^^^^
 +| |Jana|Stloukalová|G Blansko, Seifertova 13|3|2|3|5,​5|13,​5|
 +| |Hana|Lipovská|G Blansko, Seifertova 13|0,​5|9|0|3|12,​5|
 +| |Martin|Janáč|G Boskovice, Palackého náměstí 1|3|0,​5|1|7,​5|12|
 +| |Jan|Blažek|G Hustopeče, Dukelské náměstí 7|3|2|0|6,​5|11,​5|
 +| |Kateřina|Vyhnalíková|G Zastávka, U Školy 39|3|2|0|5,​5|10,​5|
 +| |Pavel|Čoupek|BiGy Brno, Barvičova 85|2|4|4|0|10|
 +| |Jiří|Husák|G Mikulov, Komenského 7|2|1|5|0,​5|8,​5|
 +| |Václav|Obrdlík|SOŠ Strážnice,​ Skácelova 890|1|4,​5|0|3|8,​5|
 +| |Vladimíra|Šťastná|G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14|1|0,​5|1|4|6,​5|
 +| |Filip|Lutzký|G Hustopeče, Dukelské náměstí 7|1|4,​5|0,​5|0|6|
 +| |Jan|Benáček|G Zastávka, U Školy 39|0|3|3|0|6|
 +| |Jan |Hrdlička|BiGy Brno, Barvičova 85|0|5|0|0,​5|5,​5|
 +| |David|Šťastný|G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)|0,​5|0|0,​5|4|5|
 +| |Kateřina |Bucsuházy|G Ivančice, Lány 2|3|0|0|2|5|
 +| |Markéta |Klímová|G Zastávka, U Školy 39|0|0|0|4|4|
 +| |Martin|Peška|G Boskovice, Palackého náměstí 1|0|1,​5|0|0,​5|2|
 +| |Štěpán|David|G Kyjov, Komenského 549|0,​5|0|0|0|0,​5|
 +
 +Výsledková listina pro kategorii C: {{:​49:​fo49c2_v.pdf}}.
 +
 +
 +===== Výsledky krajského kola kategorie D =====
 +^umístění ^jméno ^příjmení ^škola ^1. ^2. ^3. ^4. ^celkem ^
 +^//​úspěsní řešitelé//​^^^^^^^^^
 +|I. |Hynek ​ |Jemelík |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |9,5 |8,5 |10 |7,5 |35,5 |
 +|II. |Tomáš |Žižlavský |G Tišnov, Na Hrádku 20 |6 |10 |8 |9,5 |33,5 |
 +|III. |František |Fiala |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |9,5 |10 |5 |8 |32,5 |
 +|IV. |Jan |Žamberský |G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) |7 |10 |9,5 |4,5 |31 |
 +|V. |Tomáš |Pokorný |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |3,5 |10 |10 |7 |30,5 |
 +|VI. |Tomáš |Valíček |G Břeclav, Sady 28. října 1 |4 |8,5 |9,5 |6 |28 |
 +|VII. |Stanislav |Schutz |G Kyjov, Komenského 549 |4,5 |9 |10 |3,5 |27 |
 +|VIII. |Jan |Sopoušek |G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice |9 |2 |8 |7,5 |26,5 |
 +|IX. |Jan |Burda |G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice |5,5 |9 |4,5 |7 |26 |
 +|X.–XII. |Ondřej |Bárta |G Moravský Krumlov, Smetanova 168 |10 |4 |5 |5 |24 |
 +|X.–XII. |Otte |Vílém |G Znojmo, Komenského náměstí 4 |4 |10 |7 |3 |24 |
 +|X.–XII. |Tomáš |Pikálek |G Boskovice, Palackého náměstí 1 |4 |1 |10 |9 |24 |
 +|XIII. |Rostislav |Stoklásek |G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice |8,5 |5 |8 |2 |23,5 |
 +|XIV. |Jan  |Kúřil |SOŠ Strážnice,​ Skácelova 890 |8 |2 |7,5 |5,5 |23 |
 +|XV. |Pavel |Ševeček |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |5 |7 |3,5 |7 |22,5 |
 +|XVI. |Markéta |Janošová |G Židlochovice,​ Tyršova 400 |9 |3,5 |2 |6,5 |21 |
 +|XVII.–XIX. |Josef |Přikryl |BiGy Brno, Barvičova 85 |3 |2,5 |10 |5 |20,5 |
 +|XVII.–XIX. |Marie |Ševečková |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |6 |3 |6,5 |5 |20,5 |
 +|XVII.–XIX. |Jan |Frank |G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 |6 |10 |0 |4,5 |20,5 |
 +|XX. |Tomáš ​ |Sedlář |G Šlapanice, Riegrova 17 |4 |1 |8 |5 |18 |
 +|XXI. |Marek |Lahoda |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |6 |8 |0 |3,5 |17,5 |
 +|XXII.–XXIII. |Jakub ​ |Juránek |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |6 |4,5 |1 |5,5 |17 |
 +|XXII.–XXIII. |Roman ​ |Fiala |G Ivančice, Lány 2 |3 |5 |2 |7 |17 |
 +|XXIV. |Matouš |Kolařík |G Zastávka, U Školy 39 |0 |10 |0 |5,5 |15,5 |
 +^//ostatní řešitelé//​^^^^^^^^^
 +| |Klára ​ |Dvořáčková |BiGy Brno, Barvičova 85 |4 |2 |5 |4 |15 |
 +| |Klára |Kučerová |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |10 |1,5 |0 |3,5 |15 |
 +| |Gabriela ​ |Kubíčková |G Brno, Lerchova 63 |3 |2 |4,5 |4,5 |14 |
 +| |Jakub |Petržilka |G Znojmo, Komenského náměstí 4 |4 |3 |2 |4,5 |13,5 |
 +| |Martin |Havlíček |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |4 |1 |1 |5 |11 |
 +| |Sabina |Owejsová |G Brno, Lerchova 63 |3,5 |2 |0 |5,5 |11 |
 +| |Michal |Rapco |G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 |6 |0 |1 |3 |10 |
 +| |Eva |Pavlovičová |G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) |1 |3 |0 |4 |8 |
 +| |Jan |Tomek |G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) |3 |2 |0 |2 |7 |
 +| |Tomáš |Smutný |G Ivančice, Lány 2 |0 |0 |1 |3,5 |4,5 |
 +| |Lenka |Kraváčková |G Vyškov, Komenského nám. 16 |0 |1,5 |1 |1 |3,5 |
 +| |Čestmír |Kalina |G Znojmo, Komenského náměstí 4 |0 |1 |0 |0,5 |1,5 |
 +| |Veronika |Lišková |G Šlapanice, Riegrova 17 |0 |0 |0 |1,5 |1,5 |
 +| |Radek |Hýža |G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) |1 |0 |0 |0 |1 |
 +| |Martina |Dvořáková |G Vyškov, Komenského nám. 16 |1 |0 |0 |0 |1 |
 +
 +Výsledková listina pro kategorii D: {{:​49:​fo49d2_v.pdf}}.
 +
 +Krajské kolo kategorií B, C a D
 +
 +Druhé kolo se uskuteční ve čtvrtek 17. dubna 2008 od 900 hodin (zadání úloh) v budově Strojní fakulty VUT v Brně, Technická 2 (Palackého vrch), aula Q. Ukončení předpokládáme ve 1330 hodin.
 +
 +Mimobrněnským účastníkům budeme před zahájením od 815 hodin proplácet jízdné – jízdenku je nutné odevzdat jako doklad, nekupujte si proto zpáteční jízdenku.
 +
 +Doporučujeme prostudovat studijní text [[#​zadani|přislušné kategorie]] viz. níže.
 +
 +
 +
 +Cestu na soutěž vám snad pomohou najít tyto mapky:
 +{{:​mapa1.jpg?​20|Letecká mapa s popiskem}} - {{:​mapa2.jpg?​20|Schematická mapa s popiskem}} - [[http://​www.mapy.cz/?​mp=ophoto&​zm=15&​cx=138079392&​cy=132915808&​pw=1268&​ph=709|Letecká mapa širšího okolí z www.mapy.cz]]
 +
 +Soutěžící mohou požádat ředitelství školy o jeden den studijního volna.
 +
 +Přejeme soutěžícím hodně originálních nápadů při řešení úloh druhého kola a pohodu po celou dobu soutěže.
 +
 +^Jméno ​ ^Příjmení ​ ^Škola ^
 +^Kategorie B ^^^
 +|Jiří |Babocký |BiGy Brno, Barvičova 85 |
 +|Michal |Bednář |G Boskovice, Palackého náměstí 1 |
 +|Tomáš |Dao |SOŠ Strážnice,​ Skácelova 890 |
 +|Jan |Faltýnek |G Brno, Vídeňská 47 |
 +|Jakub |Fišák |G Brno, Elgartova 3 |
 +|Ondřej |Hlouša |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Štěpán |Horký |G Zastávka, U Školy 39 |
 +|Petr |Hruška |G Hodonín, Legionářů 1, P. O. BOX 38 |
 +|Tomáš |Janko |G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 |
 +|Terezie |Lásková |G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 |
 +|Klára |Mitošinková |G Mikulov, Komenského 7 |
 +|Petr |Nováček |G Zastávka, U Školy 39 |
 +|Helena |Paschkeová |G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice |
 +|Ondřej |Pavelka |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Tomáš |Petrák |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Andrea |Petrů |G Břeclav, Sady 28. října 1 |
 +|Vít |Procházka |G Tišnov, Na Hrádku 20 |
 +|Bernard |Rampáček |G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 |
 +|Jakub |Rozbořil |G Boskovice, Palackého náměstí 1 |
 +|Roman |Skoupý |G Boskovice, Palackého náměstí 1 |
 +|Alexander |Slávik |G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice |
 +|Tomáš |Vaněk |G Zastávka, U Školy 39 |
 +|Martina |Veselá |G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 |
 +|Miloslav |Vlček |G Brno, Elgartova 3 |
 +|Adam |Vondrák |G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice |
 +|Martin |Zajíček |SOŠ Strážnice,​ Skácelova 890 |
 +|Hana |Šormová |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Tomáš |Šulc |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +^Kategorie C ^^^
 +|Jan |Benáček |G Zastávka, U Školy 39 |
 +|Jan |Blažek |G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 |
 +|Kateřina |Bucsuházy |G Ivančice, Lány 2 |
 +|Štěpán |David |G Kyjov, Komenského 549 |
 +|Pavel |Čoupek |BiGy Brno, Barvičova 85 |
 +|Michal |Horák |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Jan |Hrdlička |BiGy Brno, Barvičova 85 |
 +|Jiří |Husák |G Mikulov, Komenského 7 |
 +|Martin |Janáč |G Boskovice, Palackého náměstí 1 |
 +|David |Klaška |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Markéta |Klímová |G Zastávka, U Školy 39 |
 +|Andrea |Konečná |G Mikulov, Komenského 7 |
 +|Jiří |Kuchařík |G Znojmo, Komenského náměstí 4 |
 +|Hana |Lipovská |G Blansko, Seifertova 13 |
 +|Filip |Lutzký |G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 |
 +|Miroslav |Michlíček |G Vyškov, Komenského nám. 16 |
 +|Jan |Najman |G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 |
 +|Ondřej |Nováček |G Brno, Vídeňská 47 |
 +|Václav |Obrdlík |SOŠ Strážnice,​ Skácelova 890 |
 +|Anna |Ostrá |G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) |
 +|Michal |Pazderka |G Kyjov, Komenského 549 |
 +|Martin |Peška |G Boskovice, Palackého náměstí 1 |
 +|Ondřej |Pleskot |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Jana |Stloukalová |G Blansko, Seifertova 13 |
 +|Jan |Stříbrný |G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) |
 +|Vojtěch |Šimša |G Brno, Vídeňská 47 |
 +|Vladimíra |Šťastná |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|David |Šťastný |G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) |
 +|Petr |Švéda |G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice |
 +|Lamser |Tomáš |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Kateřina |Vyhnalíková |G Zastávka, U Školy 39 |
 +|Adam |Zemek |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +^Kategorie D ^^^
 +|Ondřej |Bárta |G Moravský Krumlov, Smetanova 168 |
 +|Jan |Burda |G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice |
 +|Klára |Dvořáčková |BiGy Brno, Barvičova 85 |
 +|Martina |Dvořáková |G Vyškov, Komenského nám. 16 |
 +|František |Fiala |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Roman |Fiala |G Ivančice, Lány 2 |
 +|Jan |Frank |G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 |
 +|Martin |Havlíček |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Radek |Hýža |G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) |
 +|Markéta |Janošová |G Židlochovice,​ Tyršova 400 |
 +|Hynek |Jemelík |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Jakub |Juránek |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Čestmír |Kalina |G Znojmo, Komenského náměstí 4 |
 +|Matouš |Kolařík |G Zastávka, U Školy 39 |
 +|Lenka |Kraváčková |G Vyškov, Komenského nám. 16 |
 +|Gabriela |Kubíčková |G Brno, Lerchova 63 |
 +|Klára |Kučerová |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Jan |Kúřil |SOŠ Strážnice,​ Skácelova 890 |
 +|Marek |Lahoda |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Veronika |Lišková |G Šlapanice, Riegrova 17 |
 +|Erika |Musilová |G Brno, Vídeňská 47 |
 +|Sabina |Owejsová |G Brno, Lerchova 63 |
 +|Eva |Pavlovičová |G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) |
 +|Jakub |Petržilka |G Znojmo, Komenského náměstí 4 |
 +|Tomáš |Pikálek |G Boskovice, Palackého náměstí 1 |
 +|Tomáš |Pokorný |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Josef |Přikryl |BiGy Brno, Barvičova 85 |
 +|Michal |Rapco |G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 |
 +|Stanislav |Schutz |G Kyjov, Komenského 549 |
 +|Tomáš |Sedlář |G Šlapanice, Riegrova 17 |
 +|Tomáš |Smutný |G Ivančice, Lány 2 |
 +|Jan |Sopoušek |G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice |
 +|Rostislav |Stoklásek |G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice |
 +|Jan |Tomek |G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) |
 +|Tomáš |Valíček |G Břeclav, Sady 28. října 1 |
 +|Otte |Vílém |G Znojmo, Komenského náměstí 4 |
 +|Pavel |Ševeček |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Marie |Ševečková |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Jan |Žamberský |G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) |
 +|Tomáš |Žižlavský |G Tišnov, Na Hrádku 20 |
 +
 +
 +
 +===== Výsledky celostátního kola kategorie A =====
 +
 +Celostátní kolo kategorie A 49. ročníku Fyzikální olympiády se konalo v posledním únorovém týdnu v Karlových Varech. Pořadatelům i sponzorům patří velké uznání a poděkování za po všech stránkách kvalitní přípravu a hladký průběh soutěže i doprovodných akcí. Na základě výsledků krajského kola bylo pozváno 44 soutěžících. Soutěž probíhala v prostorách Prvního českého gymnázia v Karlových Varech, studenti byli kvalitně ubytováni v nedalekém Domově mládeže.
 +
 +V úterý 26. února večer byl v Kongresovém sále karlovarském lázeňského hotelu Thermal letošní 49. ročník FO slavnostně zahájen.
 +
 +Ve středu 27. února dopoledne řešili studenti 4 teoretické úlohy. Na odpoledne byla připravena exkurze na zámek Bečov, odborné komise mezitím opravovaly úlohy. Večer mohli studenti vyslechnout přednášku RNDr. Ladislava Hanyka, Ph.D. Akordy Země.
 +
 +Druhý soutěžní den, čtvrtek 28. února byl tradičně vyhrazen experimentální úloze, odpoledne se konala prohlídka města, porotci opravovali úlohu. Večerní přednáška Dr. Todorové pojednávala na téma Large Hadron Collider.
 +
 +V pátek 29. února vyhlásil předseda FO prof. Ivo Volf při slavnostním zakončení v hotelu Thermal výsledky soutěže. Letošní ročník má 11 vítězů, z nich nejvýše dosáhli Jan Hermann z gymnázia v Českém Krumlově, Jakub Marian z gymnázia Prosek v Praze a Dalimil Mazáč z Keplerova gymnázia v Praze.
 +
 +Skupina nejlepších řešitelů bude na jaře pozvána na soustředění pro 39. ročník Mezinárodní fyzikální olympiády v Hanoji ve Vietnamu.
 +
 +Pořadatelům děkujeme a všem účastníkům,​ úspěšným řešitelům i vítězům blahopřejeme.
 +
 +  * Výsledky celostátního kola {{:​49:​fo49a3_v.pdf}}.
 +  * Zadání teoretické části {{:​49:​fo49a3_z.pdf}}.
 +  * Řešení teoretické části {{:​49:​fo49a3_r.pdf}}.
 +  * Zadání experimentální části {{:​49:​fo49a3_exp_z.pdf}}.
 +  * Řešení experimentální části {{:​49:​fo49a3_exp_r.pdf}}.
 +
 +
 +===== Celostátní kolo kategorie A =====
 +
 +Do celostátního kola kategorie A postupují z Jihomoravského kraje Tomáš Talanda, Petr Fiala, Lucie Pospíšilová a Zdeněk Vais. Všem soutěžícím gratulujeme.
 +Seznam všech postupujících {{:​49:​fo49a3-seznam.pdf}}
 +
 +Pořadatelem celostátního kola FO-A je První české gymnázium v Karlových Varech, Národní 25. Mapu naleznete [[http://​www.mapy.cz/#​x=129576704@y=136536720@z=16@mm=ZP@ax=129579344@ay=136537088@at=Prvn%C3%AD%20%C3%A8esk%C3%A9%20gymn%C3%A1zium@ad=Prvn%C3%AD%20%C4%8Desk%C3%A9%20gymn%C3%A1zium,​%20N%C3%A1rodn%C3%AD%2025|zde]].
 +
 +Ramcovy program:
 +
 +  * útery 26.2. – příjezd do Karlových Varů v odpoledních hodinách
 +  * středa 27.2. – dopoledne řešení čtyr teoretických úloh (5 hodin času), odpoledne exkurze, výlet apod.
 +  * čtvrtek 28.2. – dopoledne řešení experimentálni úlohy, odpoledne exkurze, výlet apod.
 +  * pátek 29.2. – ráno vyhlášení výsledků a odjezd domů
 +
 +Podrobný program je k dispozici zde {{:​49:​fo49a3-program.pdf}}.
 +Prodrobné informace pro postupující {{:​49:​fo49a3-info.pdf}}.
 +
 +
 +
 +===== Výsledky krajského kola kategorie A =====
 +
 +  * Výsledková listina kategorie A v Jihomoravkém kraji ke stažení: {{:​49:​fo49a2_v.pdf}}
 +  * Zadání krajského kola kategorie A ke stažení: {{:​49:​fo49a2_z.pdf}}
 +  * Řešení krajského kola kategorie A ke stažení: {{:​49:​fo49a2_r.pdf}}
 +  * Zadání domácího kola kategorie A ke stažení: {{:​49:​fo49a1_z.pdf}}
 +
 +Odměny vítězům a diplomy všem účastníkům byly odeslány na školy v úterý 29. ledna 2008.
 +^Pořadí ^Jméno ^Příjmení ^Škola ^Ú 1 ^Ú 2 ^Ú 3 ^Ú 4 ^Celkem ^
 +^//​Úspěšní řešitelé//​ ^^^^^^^^^
 +|I. |Tomáš |Talanda |G Tišnov, Na Hrádku 20 |10 |6 |10 |10 |36 |
 +|II. |Petr |Fiala |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |7,​5 |10 |3 |9 |29,​5 |
 +|III. |Lucie |Pospíšilová |G Brno, Matyáše Lercha, Žižkova 55 |8,​5 |6 |10 |1 |25,​5 |
 +|IV. |Zdeněk |Vais |G Boskovice, Palackého náměstí 1 |7,​5 |2 |6 |4 |19,​5 |
 +|V |Jakub |Knoflíček |G Kyjov, Komenského 549 |7 |1 |2 |5 |15 |
 +^//Další řešitelé//​ ^^^^^^^^^
 +| |Adam |Kolář |G Kyjov, Komenského 549 |5,​5 |0 |2 |1 |8,​5 |
 +| |Pavel |Pospíšil |SPŠ Brno, Sokolská 1 |3 |0 |1 |2 |6 |
 +
 +Úspešným rešitelem je student, který celkově získal alespon 14 bodů a současně alespoň ve dvou úlohách získal 5 a více bodů.
 +
 +
 +
 +===== Informace ke krajskému kolu kategorie A =====
 +
 +Do druhého kola kategorie A 49. ročníku FO postupuje následujících 7 řešitelů:​
 +^Jméno ^Příjmení ^Škola ^
 +|Petr |Fiala |G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 |
 +|Jakub |Knoflíček |G Kyjov, Komenského 549 |
 +|Adam |Kolář |G Kyjov, Komenského 549 |
 +|Pavel |Pospíšil |SPŠ Brno, Sokolská 1 |
 +|Lucie |Pospíšilová |G Brno, Matyáše Lercha, Žižkova 55 |
 +|Tomáš |Talanda |G Tišnov, Na Hrádku 20 |
 +|Zdeněk |Vais |G Boskovice, Palackého náměstí 1 |
 +
 +Druhé kolo se uskuteční v pátek 18. ledna 2008 od 9<​sup>​00</​sup>​ hodin (zadání úloh) v budově gymnázia na tř. Kpt. Jaroše 14 v Brně, posluchárna F2. Ukončení předpokládáme ve 13<​sup>​30</​sup>​ hodin. Prosíme soutěžící,​ aby si s sebou vzali přezůvky.
 +
 +Jízdné bude proplaceno soutěžícím před zahájením soutěže (před 9:00), proto prosím buďte na místě včas, děkujeme.
 +
 +Soutěžící mohou požádat ředitelství školy o jeden den studijního volna.
 +
 +Přejeme soutěžícím hodně originálních nápadů při řešení úloh druhého kola a pohodu po celou dobu soutěže.
 +
 +
 +
 +===== Zadání úloh 49. ročníku FO =====
 +
 +Zadání úloh kategorií A, B, C a D jsou k dispozici ve formátu PDF (lze číst pomocí programu [[http://​www.adobe.com/​products/​acrobat/​readstep2.html|Adobe Reader]])
 +
 +Určení kategorií:
 +  * kategorie A - 4. (maturitní) ročník gymnázií, oktáva víceletých gymnázií a odpovídající ročníky ostatních SŠ,
 +  * kategorie B - 3. ročník gymnázií, septima víceletých gymnázií a odpovídající ročníky ostatních SŠ,
 +  * kategorie C - 2. ročník gymnázií, sexta víceletých gymnázií a odpovídající ročníky ostatních SŠ,
 +  * kategorie D - 1. ročník gymnázií, kvinta víceletých gymnázií a odpovídající ročníky ostatních SŠ.
 +
 +Vlastní texty zadání:
 +^Kategorie A ^Kategorie B ^Kategorie C ^Kategorie D ^
 +|{{:​49:​fo49a1_z.pdf}} |{{:​49:​fo49b1_z.pdf}} |{{:​49:​fo49c1_z.pdf}} |{{:​49:​fo49d1_z.pdf}} |
 +
 +Studijní texty:
 +^Kat ^Text ^PDF ^PDF booklet ^
 +|A |Bohumil Vybíral: //Mechanika pružných těles// |{{:​archiv:​knihovna:​pruznost.pdf}} |{{:​archiv:​knihovna:​pruznost_booklet.pdf}} |
 +|B |Přemysl Šedivý, Ivo Volf a Radmila Horáková: //​Harmonické kmity// |{{:​archiv:​knihovna:​kmity.pdf}} |{{:​archiv:​knihovna:​kmity_booklet.pdf}} |
 +|C |Přemysl Šedivý: //Teplotní závislosti fyzikálních veličin// |{{:​archiv:​knihovna:​teplota.pdf}} |{{:​archiv:​knihovna:​teplota_booklet.pdf}} |
 +|D |Ivo Volf a Miroslava Jarešová: //Fyzika kolem nás// |{{:​archiv:​knihovna:​fyzika2.pdf}} |{{:​archiv:​knihovna:​fyzika2_booklet.pdf}} |
 +
 +Texty, které mohou být nápomocné při řešení úloh domácího kola:
 +^Kat ^Text ^PDF ^PDF booklet ^
 +|A,\ úloha\ 6 |Bohumil Vybíral: //​Zpracování dat fyzikálních měření// |{{:​archiv:​knihovna:​mereni.pdf}} |{{:​archiv:​knihovna:​mereni_booklet.pdf}} |
 +|B,\ úloha\ 5 |Přemysl Šedivý a Ivo Volf: //Pohyb tělesa po eliptické trajektorii v radiálním gravitačním poli// |{{:​archiv:​knihovna:​druzice.pdf}} |{{:​archiv:​knihovna:​druzice_booklet.pdf}} |
 +|C,\ úloha\ 6 |Bohumil Vybíral, Lenka Zdeborová: //Pohyb těles s vlivem odporových sil// |{{:​archiv:​knihovna:​odpory.pdf}} |{{{{:​archiv:​knihovna:​odpory_booklet.pdf}} |
 +| |Bohumil Vybíral, Lenka Zdeborová: //Odporové síly// |{{:​archiv:​knihovna:​odpsil.pdf}} |{{{{:​archiv:​knihovna:​odpsil_booklet.pdf}} |
 +
 +===== Harmonogram 49. ročníku FO =====
 +
 +Oproti termínům uvedeným v letáku 49. ročníku FO jsou v Jihomoravském kraji posunuty termíny odevzdání úloh domácího kola (viz níže). Chceme tak zkvalitnit přípravu druhého kola soutěže. Prosíme o dodržení těchto termínů!
 +
 +Pro usnadnění komunikace se samotnými řešiteli při sjednocení hodnocení úloh domácího kola prosíme, aby v hlavičce každé úlohy byl navíc uveden kontaktní e-mail (v případě, že jej student nemá prosíme o uvedení e-mailové adresy na vyučujícího fyziky).
 +^Termíny ^^
 +|Zahájení prvního kola soutěže na školách |do 15. 9. 2007 |
 +^Kategorie A ^^
 +|I. kolo (domácí) |do pátku 4. 1. 2008 |
 +|II. kolo (krajské) |pátek 18. 1. 2008 |
 +|Zpráva o výsledku II. kola |do 4. 2. 2008 |
 +|III. kolo (celostátní,​ Karlovy vary) |26.-29.2. 2008 |
 +|Korespondenční seminář |17. 3. – 31. 5. 2008 |
 +|Soustředění před MFO (Hradec Králové) |2. 6. – 14. 6. 2008 |
 +|39. Mezinárodní FO (Vietnam) |červenec 2008 |
 +^Kategorie B, C, D ^^
 +|I. kolo (domácí) |do pátku 28. 3. 2008 |
 +|II. kolo (krajské, FSI VUT, aula Q, Technická 2, Brno) |čtvrtek 17. 4. 2008 |
 +|Zpráva o výsledku II. kola |do 5. 5. 2008 |
 +|Celostátní soustředění nejlepších řešitelů kategorie B a C (organizuje ÚV FO), Pec Pod Sněžkou, chata Táňa |7. 6. – 21. 6. 2008 |
 +|Soustředění nejlepších řešitelů Jihomoravského kraje (společně s MO), Autokemp Olšovec, Jedovnice |16.6. – 20.6. 2008 |
  
49/abcd.txt · Poslední úprava: 2010/06/20 16:09 autor: Sven Dražan
Valid CSS Driven by DokuWiki Valid XHTML 1.0