Warning: Declaration of action_plugin_navi::register(&$controller) should be compatible with DokuWiki_Action_Plugin::register(Doku_Event_Handler $controller) in /var/www/html/fo/lib/plugins/navi/action.php on line 20

Warning: Declaration of action_plugin_tag::register(&$contr) should be compatible with DokuWiki_Action_Plugin::register(Doku_Event_Handler $controller) in /var/www/html/fo/lib/plugins/tag/action.php on line 22

Warning: Declaration of action_plugin_archiveupload::register(&$controller) should be compatible with DokuWiki_Action_Plugin::register(Doku_Event_Handler $controller) in /var/www/html/fo/lib/plugins/archiveupload/action.php on line 40

Warning: Declaration of action_plugin_authad::register(Doku_Event_Handler &$controller) should be compatible with DokuWiki_Action_Plugin::register(Doku_Event_Handler $controller) in /var/www/html/fo/lib/plugins/authad/action.php on line 20

Warning: Declaration of action_plugin_columns::register(&$controller) should be compatible with DokuWiki_Action_Plugin::register(Doku_Event_Handler $controller) in /var/www/html/fo/lib/plugins/columns/action.php on line 27

Warning: Declaration of action_plugin_alignment::register(&$controller) should be compatible with DokuWiki_Action_Plugin::register(Doku_Event_Handler $controller) in /var/www/html/fo/lib/plugins/alignment/action.php on line 37
50. ročník FO - kategorie A, B, C, D [FO]

50. ročník FO - kategorie A, B, C, D

Výsledký krajského kola - kat C a D

Kategorie C

Umístění Jméno Příjmení Škola U1 U2 U3 U4 Celkem
Úspěsní řešitelé
I. Jiří Nárožný G Boskovice, Palackého náměstí 1 10 8 5 8 31
II. Jan Sopoušek G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice 9,5 8 7,5 2 27
III.–IV. Hynek Jemelík G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 10 4 5 6 25
III.–IV. Tomáš Valíček G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 2 8 6,5 8,5 25
V. Tomáš Pokorný G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 6 5,5 6,5 5 23
VI. Tomáš Pikálek G Boskovice, Palackého náměstí 1 8 5 7,5 1 21,5
VII.–VIII. Jiří Gazárek G Zastávka, U Školy 39 7,5 1,5 7 5 21
VII.–VIII. Jan Burda G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice 7,5 3 6,5 4 21
IX. Pavel Ševeček G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 0 9 7,5 4 20,5
X. Jan Frank G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 9,5 2 8 0 19,5
XI. Jakub Juránek G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 0 6 6 5 17
XII. Vilém Otte G Znojmo, Komenského náměstí 4 0 5 6 3 14
Ostatní řešitelé
Pavel Penzinger G Zastávka, U Školy 39 8 0 0 5 13
Tomáš Zahradník G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 0 2 5 6 13
Tomáš Žižlavský G Tišnov, Na Hrádku 20 0 3,5 0 9,5 13
František Fiala G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 1,5 2 3 6 12,5
Marek Chalupa G Zastávka, U Školy 39 7,5 0,5 0 0,5 8,5
Lukáš Novák G Zastávka, U Školy 39 0 0 0 6 6
Matouš Kolařík G Zastávka, U Školy 39 2,5 1 0 0,5 4
Michal Rapco G Hustopeče, Dukelské náměstí 7 0 0 0 4 4

Kategorie D

Umístění Jméno Příjmení Škola U1 U2 U3 U4 Celkem
Úspěsní řešitelé
I. Jakub Vošmera G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) 10 10 10 9 39
II. Jakub Klinkovský G Blansko, Seifertova 13 9 9,5 6 9,5 34
III. Jan Skřivánek G Kyjov, Komenského 549 8 10 7,5 5,5 31
IV. Jakub Planer G Tišnov, Na Hrádku 20 8,5 9,5 9 3 30
V. Bedřich Said G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 5 9,5 7,5 6,5 28,5
VI. Václav Raida G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 9 9 8 2 28
VII. Jan Stopka G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 8 7,5 7 4,5 27
VIII. Robert Peša G Boskovice, Palackého náměstí 1 9,5 5 6,5 5 26
IX. Tomáš Jordán G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 7,5 10 4 4 25,5
X. David Majer G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 9 7,5 6 1 23,5
XI. Kristýna Nešporová G Boskovice, Palackého náměstí 1 9 9 2,5 2 22,5
XII. Igor Turčan G Vyškov, Komenského nám. 16 7 6,5 7 1 21,5
XIII. Marek Hándl G Ivančice, Lány 2 8,5 1 4 7,5 21
XIV. Ladislav Hrubý G Kyjov, Komenského 549 9 9 1 1 20
XV. Zdislava Široká G Brno, Lerchova 63 9 9 0 1,5 19,5
XVI. Ondřej Ambrož G Zastávka, U Školy 39 8 5 3 2,5 18,5
XVII. Pavel Chutný G Tišnov, Na Hrádku 20 2 9 5,5 1,5 18
XVIII.–XIX. Nikola Svobodová G Kyjov, Komenského 549 8 7 2,5 0 17,5
XVIII.–XIX. Pavel Vykydal G Kyjov, Komenského 549 8 8 0,5 1 17,5
Ostatní řešitelé
Ondřej Kotásek SPŠ Brno, Sokolská 1 8 1,5 1,5 2 13
Jana Veselá G Boskovice, Palackého náměstí 1 8,5 0 1,5 2 12
Kateřina Svobodová G Brno, Křenová 36 7 0 3,5 1 11,5
Marek Jelének SPŠ Brno, Sokolská 1 4,5 0 3,5 2 10
Tereza Konečná G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 9 0 0 0 9
Jiří Novák G Blansko, Seifertova 13 7 2 0 0 9
Petr Zapletal G Blansko, Seifertova 13 5 0,5 2,5 1 9
Miroslav Novotný G Zastávka, U Školy 39 8 0 0 0 8
Hana Kropáčková G Brno, Křenová 36 4,5 0 0 0 4,5
Jan Čermák G Zastávka, U Školy 39 1 0 0 2,5 3,5
Štěpánka Hanáčková G Brno, Lerchova 63 3 0 0 0,5 3,5
Tomáš Morochovič G Zastávka, U Školy 39 0
Daniela Štrosová G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 0
Kristýna Ševčíková G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 0
Tomáš Jakab G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha) 0
Barbora Otrubová G Brno, Lerchova 63 0

Výsledký krajského kola - kat B

Výsledková listina v PDF

Během opravování jsme udělali chybu, kvůli které bylo Andrei Konečné neopravněně odebráno 5 bodů, tato chyba je nyní odstraněna. Moc se za ni omlouváme.

UmístěníJménoPříjmeníŠkolaU1U2U3U4Celkem
Úspěsní řešitelé
I.JiříKuchaříkG Znojmo, Komenského náměstí 4677,5727,5
II.MiroslavMichlíčekG Vyškov, Komenského nám. 166790,522,5
III.BohuslavZmekG Brno, tř. Kpt. Jaroše 147,546118,5
IV.AndreaKonečnáG Mikulov, Komenského 7626,53,518
V.MichalHorákG Brno, tř. Kpt. Jaroše 14359017
VI.PavelČoupekBiGy Brno, Barvičova 850,570916,5
Ostatní řešitelé
VáclavObrtlíkSOŠ Strážnice, Skácelova 890713,5011,5
Ondřej PleskotG Brno, tř. Kpt. Jaroše 14404,508,5
JiříHusákG Mikulov, Komenského 70,505,517
Jan HrdličkaBiGy Brno, Barvičova 8500,5000,5

Zadání a řešení úloh krajského kola BCD

Krajské kolo se konalo na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně na Úvoze a zůčastnilo se jej letos 63 studentů, což je oproti loňsku (99 studentů) pokles. Před soutěží proběly prezentace oborů Matematického a Fyzikálního inženýrství a také byl promítnut krátký trailer k letošnímu plánovanému soustředění řešitelů v Prudké - prudka_2009.exe.

Postupující do krajského kola BCD

Do krajského kola postupují tito žáci:

Jméno Škola
Kategorie B
Pavel Čoupek BiGy Brno, Barvičova 85
Michal Horák G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Jan Hrdlička BiGy Brno, Barvičova 85
Jiří Husák G Mikulov, Komenského 7
Andrea Konečná G Mikulov, Komenského 7
Jiří Kuchařík G Znojmo, Komenského náměstí 4
Miroslav Michlíček G Vyškov, Komenského nám. 16
Václav Obrtlík SOŠ Strážnice, Skácelova 890
Ondřej Pleskot G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Martina Vaváčková G Tábor, náměstí Fr. Křižíka 860
Bohuslav Zmek G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Kategorie C
Jan Burda G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice
Marek Chalupa G Zastávka, U Školy 39
František Fiala G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Jan Frank G Hustopeče, Dukelské náměstí 7
Jiří Gazárek G Zastávka, U Školy 39
Hynek Jemelík G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Jakub Juránek G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Matouš Kolařík G Zastávka, U Školy 39
Jiří Nárožný G Boskovice, Palackého náměstí 1
Lukáš Novák G Zastávka, U Školy 39
Vilém Otte G Znojmo, Komenského náměstí 4
Pavel Penzinger G Zastávka, U Školy 39
Tomáš Pikálek G Boskovice, Palackého náměstí 1
Tomáš Pokorný G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Michal Rapco G Hustopeče, Dukelské náměstí 7
Jan Sopoušek G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice
Tomáš Valíček G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Tomáš Zahradník G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Pavel Ševeček G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Tomáš Žižlavský G Tišnov, Na Hrádku 20
Kategorie D
Ondřej Ambrož G Zastávka, U Školy 39
Pavel Chutný G Tišnov, Na Hrádku 20
Jan Čermák G Zastávka, U Školy 39
Štěpánka Hanáčková G Brno, Lerchova 63
Marek Hándl G Ivančice, Lány 2
Ladislav Hrubý G Kyjov, Komenského 549
Tomáš Jakab G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)
Marek Jelének SPŠ Brno, Sokolská 1
Tomáš Jordán G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Jakub Klinkovský G Blansko, Seifertova 13
Tereza Konečná G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Ondřej Kotásek SPŠ Brno, Sokolská 1
Hana Kropáčková G Brno, Křenová 36
David Majer G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Kristýna Nešporová G Boskovice, Palackého náměstí 1
Jiří Novák G Blansko, Seifertova 13
Miroslav Novotný G Zastávka, U Školy 39
Barbora Otrubová G Brno, Lerchova 63
Robert Peša G Boskovice, Palackého náměstí 1
Jakub Planer G Tišnov, Na Hrádku 20
Václav Raida G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Bedřich Said G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Jan Skřivánek G Kyjov, Komenského 549
Jan Stopka G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Kateřina Svobodová G Brno, Křenová 36
Nikol Svobodová G Kyjov, Komenského 549
Igor Turčan G Vyškov, Komenského nám. 16
Jana Veselá G Boskovice, Palackého náměstí 1
Jakub Vošmera G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)
Pavel Vykydal G Kyjov, Komenského 549
Petr Zapletal G Blansko, Seifertova 13
Zdislava Široká G Brno, Lerchova 63

Zde jsou pozvánky pro jednotlivé školy (zaslány 16. a 19. dubna elektronickou poštou): G Bigy, G Blansko, G Boskovice, G Brno Sokolská, G Řečkovice, G Cyrilometodějské, G Znojmo, G Lerchova, G Hustopeče, G Ivančice, G Jaroška, G Křenová, G Kyjov, G Mikulov, G Tábor, SOŠ Strážnice, G Tišnov, G Vyškov, G Zastávka.

Informace o krajském kole kategorií B, C, D

  • Kdy: v pátek 24.4. od 8:00 do 13:30
  • Kde: Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT, posluchárna U4-501, Údolní 53, Brno)
    • posluchárna se nachází ve čtvrtém patře, cesta od vrátnice na rohu ulic Údolní a Jiříkovského bude značena šipkami
  • Časový harmonogram
    • 8.00 - příchod studentů a průběžné vyplácení jízdného (od 18:15)
    • 8.50 - 9.10 - prezentace nových studijních oborů VUT
    • 9.10 - 9.20 - úvodní informace k řešení úloh krajského kola, rozdání zadání
    • 9.20 - 13.20 - řešení soutěžních úloh
    • 13.20 - 13.40 - konec soutěže
  • Mimobrněnským účastníkum se bude před zahájením od 8:15 hod, proplácet jízdné - jízdenku je nutné odevzdat jako doklad, nekupujte si proto zpáteční.
  • S sebou si vezměte psací potřeby, hodit se také může kalkulačka, matematicko-fyzikální tabulky a svačina :-)
  • Doporučujeme si před soutěží taktéž pročíst studijní texty:
Kat Text PDF PDF booklet
B P. Šedivý: Obvody střídavého proudu s lineárními jednobrany a dvoubrany stpr1.pdf stpr1_booklet.pdf
C I. Volf, M. Jarešová, M. Ouhrabka: Přenos tepla termika.pdf termika_booklet.pdf
D I. Volf, M. Jarešová: Fyzika je kolem nás (Poloha a její změny) fyzika3.pdf fyzika3_booklet.pdf

Celostátní kolo kategorie A

Ve dnech 26.2.-1.3.2009 proběhlo v Praze celostátní kolo kategorie A FO. Podrobnou zprávu o průběhu soutěže, programu jednotlivých dní i fotogalerii můžete nalézt na Oficiálních stránkách FO ČR.

Gratulujeme všem vítězům, úšpěšným i méně úspěšným řešitelům a dějukeme všem, kteří se podíleli na organizaci letošního celostátního kola.

Pořadí Jméno a příjmení Škola ú.1 ú.2 ú.3 ú.4 Exp. ú. Celkem
Vítězové
1. Jan Humplík G Karlovy Vary 9,5 9,0 8,0 10,0 14,0 50,5
2. Jáchym Sýkora G Ch Dopplera 8,5 9,0 10,0 10,0 11,0 48,5
3. Michal Hakl G Ch Dopplera 8,0 9,0 7,0 10,0 13,5 47,5
4. Michal Koutný G Třebíč 10,0 8,0 9,5 4,0 15,5 47,0
5. Petr Ryšavý G J Heyrovského 5,0 9,0 8,0 5,0 19,0 46,0
6. Richard Polma OG Mladá Boleslav 9,0 9,0 8,0 5,0 14,0 45,0
7. Jan Nevoral G Jihlava 6,0 6,5 10,0 10,0 12,0 44,5
8. Jan Moravec G Český Krumlov 9,0 9,0 6,0 3,0 16,0 43,0
9. Jan Matějka G Jírovcova 7,0 5,0 7,5 10,0 13,0 42,5
10.-11. Miroslav Klimoš G M Koperníka 6,0 10,0 7,5 0,0 16,5 40,0
10.-11. Alexander Slávik G Brno - Řečkovice 8,0 8,5 8,5 2,0 13,0 40,0
Úspěšní řešitelé
12. Martin Výška G Nad Alejí 6,0 9,0 6,0 10,0 7,0 38,0
13. Tereza Zábojníková G Uherské Hradiště 6,0 5,5 6,5 7,0 12,5 37,5
14. Karel Kolář G Špitálská 10,0 2,5 8,0 3,0 12,5 36,0
15. Mark Dostalík G Pražačka 9,0 6,0 8,0 1,0 11,0 35,0
16. Pavel Malý G Ch Dopplera 9,0 5,0 7,5 2,0 11,0 34,5
17.-18. Jan Faltýnek G Brno, Vídeňská 5,0 7,0 6,5 2,0 13,5 34,0
17.-18. Tereza Steinhartová G JKTyla 9,0 7,5 4,5 2,0 11,0 34,0
19. Adam Bartoš G KVRaise 6,5 5,5 7,5 1,0 13,0 33,5
20.-21. Jan Král G A Jiráska 2,5 7,0 10,0 2,0 10,0 31,5
20.-21. Vít Procházka G Tišnov 5,5 9,0 6,5 1,0 9,5 31,5
22. Lukáš Gráf Mendelovo G 9,5 4,0 7,5 0,0 9,5 30,5
23. Jan Dundálek Jiráskovo G 5,0 3,0 8,0 5,0 9,0 30,0
24. Ondřej Sojka GaSOŠ pedagogická 6,5 5,0 6,5 3,0 8,0 29,0
25.-27. Hana Šustková G Trutnov 6,0 4,5 8,0 0,0 10,0 28,5
25.-27. Ondřej Lufinka G FXŠaldy 2,5 0,0 8,0 5,0 13,0 28,5
25.-27. David Klaška G Brno, KptJaroše 3,5 10,0 10,0 0,0 5,0 28,5
28. Michal Zanáška G Jakuba Škody Přerov 5,0 8,5 10,0 0,0 3 26,5
29. Jan Bajer G P Bezruče 2,0 6,0 7,0 4,0 6,5 25,5
30. Jiří Kratochvíl G Jírovcova 7,5 1,0 7,0 1,0 8,0 24,5
31. Hynek Jemelík G Brno, KptJaroše 3,5 5,0 7,0 0,0 8,5 24,0
32.-34. Vojtěch Bednář G Polička 5,0 1,0 8,0 7,0 2,5 23,5
32.-34. Jan Hynek G Ostrov 4,0 6,0 8,0 5,5 23,5
32.-34. Martin Koller G J Vrchlického 5,0 6,0 4,5 0,0 8,0 23,5
Další účastníci
34. Ivan Kolář G Na Vítězné pláni 7,5 6,5 5,0 3,0 22,0
35. Pavel Bárta G J Vrchlického 1,0 5,0 6,0 1,0 8,0 21,0
36.-38. Bohuslav Matouš G Teplice 5,0 3,5 7,0 2,0 3,0 20,5
36.-38. Michal Horák G Brno, KptJaroše 0,0 1,0 8,0 1,0 10,5 20,5
36.-38. Jakub Fišák G Brno - Husovice 6,0 1,0 7,0 2,0 4,5 20,5
39. Tereza Jeřábková PSŠ Komenského 7,0 5,0 4,0 4,0 20,0
40. Petr Vágner G Zábřeh 1,5 4,0 8,0 2,0 3,5 19,0
41. Jaroslav Stárek Jiráskovo G 1,0 0,0 4,0 5,0 8,5 18,5
42. Petr Fejfar G I Olbrachta 2,0 4,0 3,0 8,0 17,0
44. Lukáš Fajt G Dašická 3,5 1,0 3,0 0,0 7,5 15,0
45. Roman Smetana G Česká 3,0 1,0 4,5 0,0 5,0 13,5
46. Karel Mikeš G Kolín 0,5 4,0 0,0 0,0 8,5 13,0

Postupující do celostátního kola

Do celo celostátního kola kategorie A postupují z JmK tito studenti: David Klaška, Helena Paschkeová, Michal Horák, Alexander Slávik, Vít Procházka, Jakub Fišák, Jan Faltýnek a Hynek Jemelík.

Celkové srovnání ve všech krajích: fo50a3_seznam.pdf

Výsledky II. kola kategorie A

  • Výsledková listina kategorie A v Jihomoravkém kraji ke stažení: fo50a2_v.pdf
  • Zadání krajského kola kategorie A ke stažení: fo50a2_z.pdf
  • Řešení krajského kola kategorie A ke stažení: fo50a2_r.pdf
  • Zadání domácího kola kategorie A ke stažení: fo50a1_z.pdf
  • Řešení domácího kola kategorie A ke stažení: fo50a1_r.pdf

Diplomy vítězům za krajské kolo byly odeslány na školy v pondělí 2.2.

Pořadí Jméno Příjmení Škola U1 U2 U3 U4 Celkem
Úspěšní řešitelé
I. David Klaška G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 9,5 7 9,5 0 26
II.-III. Helena Paschkeová G Brno, Terezy Novákové 2 6,5 2,5 6 10 25
II.-III. Michal Horák G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 9,5 3,5 5,5 6,5 25
IV.-V. Alexandr Slávik G Brno, Terezy Novákové 2 7,5 7 10 0 24,5
IV.-V. Vít Procházka G Tišnov, Na Hrádku 20 8,5 0,5 5,5 10 24,5
VI. Jakub Fišák G Brno, Elgartova 3 4 5 6 5 20
VII. Jan Faltýnek G Brno, Vídeňská 47 6 1 10 2 19
VIII. Hynek Jemelík G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14 1,5 0 5 10 16,5
IX. Michal Bednář G Boskovice, Palackého nám. 1 8,5 1 1 5 15,5
Další řešitelé
Tomáš Dao SOŠ Strážnice, Skácelova 890 6,5 2 4 1 13,5
Petr Hruška G Hodonín, Legionářů 1 8 4 0 1 13
Jakub Rozbořil G Boskovice, Palackého nám. 1 7 2,5 0 1 10,5
Klára Mitošinková G Mikulov, Komenského 7 7 0 0 3 10

Úspešným rešitelem je student, který celkově získal alespon 14 bodů a současně alespoň ve dvou úlohách získal 5 a více bodů.

II. kolo kategorie A

Do druhého kola postupují tito řešitelé:

Jméno Škola
Michal Bednář G Boskovice, Palackého náměstí 1
Tomáš Dao SOŠ Strážnice, Skácelova 890
Jan Faltýnek G Brno, Vídeňská 47
Jakub Fišák G Brno, Elgartova 3
Michal Horák G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Petr Hruška G Hodonín, Legionářů 1
Hynek Jemelík G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
David Klaška G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Klára Mitošinková G Mikulov, Komenského 7
Helena Paschkeová G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice
Ondřej Pleskot G Brno, tř. Kpt. Jaroše 14
Vít Procházka G Tišnov, Na Hrádku 20
Jakub Rozbořil G Boskovice, Palackého náměstí 1
Alexander Slávik G Brno, Terezy Novákové 2, Řečkovice
Radka Svobodová G Brno, Žižkova 55, (Matyáše Lercha)

Druhé kolo se uskuteční v pátek 23. ledna v budově Gymnázia tř. Kpt. Jaroše 14 v Brně v učebně fyziky F2 ve 2. nadzemním poschodí (3. podlaží), od schodiště doleva na konci chodby.

Proplácení jízdného mimobrněnským účastníkům proběhne od 8.30, vlastní soutěž 9.00 – 13.00 hod.

Prosím vezměte si přezuvky s sebou.

Zadání domácího kola

Zadání úloh kategorií A, B, C a D jsou k dispozici ve formátu PDF (lze číst pomocí programu Adobe Reader)

Určení kategorií:

  • kategorie A - 4. (maturitní) ročník gymnázií, oktáva víceletých gymnázií a odpovídající ročníky ostatních SŠ,
  • kategorie B - 3. ročník gymnázií, septima víceletých gymnázií a odpovídající ročníky ostatních SŠ,
  • kategorie C - 2. ročník gymnázií, sexta víceletých gymnázií a odpovídající ročníky ostatních SŠ,
  • kategorie D - 1. ročník gymnázií, kvinta víceletých gymnázií a odpovídající ročníky ostatních SŠ.

Vlastní texty zadání:

Studijní texty:

Texty, které mohou být nápomocné při řešení úloh domácího kola:

Kat Text PDF PDF booklet
A J. Trnka: Zobrazování čočkami cocky.pdf cocky_booklet.pdf
B P. Šedivý: Obvody střídavého proudu s lineárními jednobrany a dvoubrany stpr1.pdf stpr1_booklet.pdf
C I. Volf, M. Jarešová, M. Ouhrabka: Přenos tepla termika.pdf termika_booklet.pdf
D I. Volf, M. Jarešová: Fyzika je kolem nás (Poloha a její změny) fyzika3.pdf fyzika3_booklet.pdf

Harmonogram 50. ročníku FO

Oproti termínům uvedeným v letáku 50. ročníku FO jsou v Jihomoravském kraji posunuty termíny odevzdání úloh domácího kola kategorie A. Chceme tak zkvalitnit přípravu druhého kola soutěže. Prosíme o dodržení těchto termínů!

Pro usnadnění komunikace se samotnými řešiteli při sjednocení hodnocení úloh domácího kola prosíme, aby v hlavičce každé úlohy byl navíc uveden kontaktní e-mail (v případě, že jej student nemá prosíme o uvedení e-mailové adresy na vyučujícího fyziky).

Termíny
Zahájení prvního kola soutěže na školách do 15. 9. 2008
Kategorie A
I. kolo (domácí) do pátku 9. 1. 2009
II. kolo (krajské) pátek 23. 1. 2009
Zpráva o výsledku II. kola do 2. 2. 2009
III. kolo (celostátní, Praha) 26. 2.–1. 3. 2009
Korespondenční seminář 16. 3. – 31. 5. 2009
Soustředění před MFO (Hradec Králové) 8. 6. – 19. 6. 2009
39. Mezinárodní FO (Mexiko, Mérida) červenec 2009
Kategorie B, C, D
I. kolo (domácí) do pátku 3. 4. 2009
II. kolo (krajské, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT, posluchárna U4-501, Údolní 53, Brno) pátek 24. 4. 2009
Zpráva o výsledku II. kola do 5. 5. 2009
Celostátní soustředění nejlepších řešitelů kategorie B a C (organizuje ÚV FO), Pec Pod Sněžkou, chata Táňa, letos netypicky až v září 5. – 19. 9. 2009
Soustředění nejlepších řešitelů Jihomoravského kraje (společně s MO), Rekreační středisko Prudká 8.6. – 12.6. 2009
50/abcd.txt · Poslední úprava: 2010/06/20 13:57 autor: Sven Dražan
[unknown link type]Nahoru
Valid CSS Driven by DokuWiki Valid XHTML 1.0