Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

55:katg [2013/08/28 12:41] (aktuální)
Pavel Řehák vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Archimediáda 2014 – kategorie G fyzikální olympiády ======
 +===== Organizace =====
 +Soutěž ARCHIMÉDIÁDA 2014 probíhá ve dvou částech a je určena žákům 7. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. První část soutěže proběhne **1. 2.–7. 5. 2014**. Máte za úkol vyřešit pět úloh, které jsou uvedeny dále. Jejich řešení vyžaduje schopnost fyzikálně uvažovat, používat jednoduché výpočty nebo grafy. Některé úlohy předpokládají také provést jednoduchý pokus. Řešení úloh zapisujte na papíry formátu A5 (malý sešit), každou úlohu na zvláštní papír, a odevzdávejte je svému učiteli fyziky.
 +
 +U všech úloh popište své úvahy při řešení. Učitel fyziky vaše řešení opraví, pravděpodobně s vámi pohovoří o řešení, nebo vám alespoň sdělí správné výsledky a hodnocení vašeho řešení. Úlohy byste měli řešit stručně, ale protokol o řešení musí být výstižný,​ doplněný výpočty, grafy, tabulkami naměřených hodnot či jinak získaných údajů. Při řešení kreslete obrázky a náčrtky. Stačí obrázky načrtnout „od ruky“, ale grafy pečlivě narýsujte. Pokusy můžete provádět doma nebo ve škole, musí však být načrtnuta a popsána soustava použitých pomůcek, uveden postup měření a zpracovány výsledky.
 +
 +Druhá část soutěže proběhne **21. 5.–25. 5. 2014** a může být organizována jako soutěž jednotlivců nebo družstev podle dispozic. Přesnou podobu soutěže, datum a místo konání vám sdělí váš učitel fyziky.
 +
 +Doufáme, že nejnižší kategorie naší soutěže fyzikální olympiády – Archimediáda se i letos bude žákům líbit; snažili jsme se zařadit úlohy s výzkumnou částí, jež povzbudí žáky 7. ročníků k dalšímu studiu fyziky. Na závěr vás chceme upozornit, že pro zájemce o fyziku je připravena soutěž Fyzikální olympiáda v další kategorii F, jež je určena žákům 8. ročníků základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Úlohy budou na školy doručeny začátkem září, nejdete je i na těchto stránkách.
 +
 +===== Úlohy domácího kola =====
 +Zadání všech úloh domácího kola si můžete stáhnout ve formátu pdf.
 +  * {{:​55:​fo55g1_z.pdf|Archimediáda}}
  
55/katg.txt · Poslední úprava: 2013/08/28 12:41 autor: Pavel Řehák
Valid CSS Driven by DokuWiki Valid XHTML 1.0