Jana a Jáchym postupují do ústředního kola České lingvistické olympiády

Napsal uživatel marba dne 11.03.2024 - 12:56

Do školních kol ČLO se letos přihlásilo celkem 2315 soutěžících, mezi nimi i 22 jarošáků ze všech čtyř ročníků. Pouze 202 studentů se však dostalo do regionálních kol. Těší nás, že mezi nimi byli i Jana Chaloupková (4.C, vítězka našeho školního kola), Ondřej Zatloukal (3.B), Jáchym Zadražil (1.A) a Eliška Poláčková (3.A). V den konání regionálního kola však Ondra reprezentoval Jarošku v jiné soutěži, proto se Jana, Eliška a Jáchym vypravili do Prahy bojovat o postup do ústředního kola bez něj.

Studenti tentokrát zápolili například s akkadštinou (tu "znají" z literatury), s mayskými čísly nebo s jazykem iraqw, jímž mluví asi půl milionu lidí v Tanzánii. Těší nás, že mezi 56 nejúspěšnějšími, kteří postupují do ústředního kola, jsou i Jana Chaloupková (14. místo) a Jáchym Zadražil (36. místo). Upřímně gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci Jarošky a v sobotu 13. dubna budeme při ústředním kole držet palce.

A ještě jedna zajímavost: k organizátorům této oblíbené soutěže nyní patří i náš absolvent Ondřej Peterka, který v roce 2022 v ústředním kole obsadil 2. místo a společně s dalšími třemi studenty z jiných škol reprezentoval Českou republiku na Mezinárodní lingvistické olympiádě na ostrově Man, kde vysoutěžili čestné uznání.

Autorka: Martina Literáková