Předmětové komise

Aktuální zprávy všech předmětových komisí na škole. Pokud si přejete zobrazení zpráv jen od jedné konkrétní předmětové komise, klikněte si na název komise v navigační nabídce vlevo.

Jaroška obhájila vítězství

Napsal uživatel marba dne 14.06.2024 - 09:20

Na jaře se po celé republice konalo několik regionálních kol Soutěže tříčlenných družstev v řešení sudoku. Letos se do kategorie SŠ přihlásilo cca sto týmů, pouze 14 nejlepších pak postoupilo do celostátního finále. Nakonec se (vzhledem k vysokému bodovému ohodnocení) do finále ze druhého a třetího místa probojovaly i naše dva zkušené týmy.

Ve středu 5. června ve VIDA! science centru holky předvedly skvělé výkony. Tým ve složení Lucie Vičarová (4.A), Barbora Podešvová (4.C), Alžběta Kramná (4.C) si oproti loňskému roku polepšil a obsadil třetí místo. Vítězem letošního ročníku je opět tým ve složení Anh Linh Tran (3.A), Lucie Behringerová (3.C), Antonie Kynčlová (3.D).

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci gymnázia!

Jugend debattiert

Napsal uživatel marba dne 14.06.2024 - 09:06

Minulý týden se konalo v Praze semifinále a finále soutěže Jugend debattiert. Honza Souchop ze 3. C skvěle debatoval na pozici Pro 1 v semifinálové debatě na téma: Sollen in Supermärkten nur noch regionale und saisonale Produkte verkauft werden dürfen?Do finále mezi nejlepší 4 se mu postoupil nepodařilo. Finálová debata se konala na Německém velvyslanectví a byla na téma: Sollen in Schulen regelmäßige Zivilschutzübungen durchgeführt werden? JD je nejen o debatování o zajímavých tématech, ale také o poznávání nových lidí. Přesně tak tomu bylo i tentokrát.

JD1

Jugend debattiert - Landesqualifikation

Napsal uživatel marba dne 27.05.2024 - 13:13

V pátek 24. 5. se na Österreich institutu konala kvalifikace do semifinále v Jugend debattiet. Na debaty se intenzivně připravoval Jan Souchop, který postoupil z městského kola, a Vojta Ocelka, který postoupil jako náhradník. Témata debat nebyla jednoduchá. Honza se s nimi statečně popral a postoupil do dalšího kola a to do semifinále, které se koná 5. 6. v Praze. Hned den poté bude finále na Německém velvyslanectví. Teď nás čeká příprava na další 2 debaty a těšíme se na debatování v Praze.

Úspěchy v českém jazyce a literatuře

Napsal uživatel marba dne 02.05.2024 - 22:54

V průběhu letošního školního roku se naši studenti zúčastnili školního kola Olympiády v českém jazyce. Postup do regionálního kola si vybojovaly Markéta Cíchová (3.B) a Klára Zelinková (4.B). Klára postoupila do krajského kola, kde obsadila krásné 5. místo.

Jako jedna z mála středních škol pořádáme i recitační soutěž. Do krajského postupového kola ŠPÍL-BERG jsme vyslali z 1. místa Karolínu Konečnou(4.B), z 2. místa Ctibora Foltýna (4.B) a z 3. místa Hanu Chvátilovou (3.B). Naši recitátoři sice do celostátní přehlídky Wolkrův Prostějov nepostoupili, ale ostudu Jarošce svými skvělými výkony rozhodně neudělali.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Lenka Marková

ČJ 2024

Jugend debattiert

Napsal uživatel marba dne 25.04.2024 - 10:09

V pondělí 22. 4. 2024 se konalo městské kolo debatní soutěže v německém jazyce Jugend debattiert. Jaroška se do této soutěže zapojila před třemi lety. Letos se na debaty připravovali Vojta Ocelka (3.B) a Honza Souchop (3.C). Čas, který jsme věnovali trénováním debat a vyhledáváním fakt o zadaném tématu, se vyplatil. Honza postoupit mezi nejlepší 4, Vojta obsadil 5. místo a je náhradníkem. Honza postupuje do dalšího kola s názvem Landesqualifikation a tam už ho čekají 2 debaty. Držte mu palce.

JUGEND DEBATTIERT 2024

Moc děkuji celému týmu JD, bez vaší pomoci by to nešlo.

Martina Clausová

Okresní kolo biologické olympiády kategorie D

Napsal uživatel marba dne 23.04.2024 - 22:17

V pondělí 22. dubna 2024 se konalo okresní kolo biologické olympiády kategorie D. Soutěžilo 39 studentů z okresu Brno. Naše Claudie Neugebauerová ze 2.ag se umístila na 7. místě a Kamila Kalousková z 2.bg se umístila na 11. místě. Postup do krajského kola byl bohužel jen do šestého místa.

Oběma studentkám děkuji za pěknou reprezentaci školy.

Autorka: Zuzana Kučerová

Moderní dějiny prošly Jaroškou 
aneb Krajské kolo XXXII. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií v naší režii

Napsal uživatel marba dne 23.04.2024 - 22:07

Aula praskající ve švech, 3. podlaží školní budovy obsazené studenty a učiteli diskutujícími o moderních evropských dějinách, družstva zabraná do řešení náročných úkolů a poté napjatě očekávající výsledné hodnocení… To vše byste mohli zahlédnout ve středu 3. dubna 2024 na Jarošce.

Moderní dějiny 1

Vítěz celostátního kola olympiády v programování je z Jarošky

Napsal uživatel jezek dne 18.04.2024 - 00:19

Na přelomu zimy a jara se v čistě letním počasí uskutečnilo v Českých Budějovicích celostátní finále matematické olympiády v kategorii P - programování. Z třiceti účastníků tohoto kola byla hned šestina (pro kontrolu ctěného čtenářstva - tedy celých pět studentů) z naší školy, kteří si vedli více než znamenitě. Je vidět, že pod odbornou přípravou nejen našich kmenových vyučujících, ale zejména externisty a našeho absolventa RNDr. Davida Klašky, se naši programátoři neustále zdokonalují a dosahují fenomenálních úspěchů.