Zeměpis

Úspěch na ekologické olympiádě

Napsal uživatel marba dne 03.10.2022 - 13:11

Ve dnech 25. a 26. září 2022 proběhlo v Krásensku krajské kolo ekologické olympiády. Reprezentoval nás tým ve složení David Perna, Štěpán Šoupal a Vojtěch Vaňáček (všichni 4.B). Moc nás potěšilo, že v tradičně náročné soutěži náš tým zvítězil a postoupil do národního kola. Děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

EO 2022

Autor: Mgr. Vítek Urban

Environmentální technologie na Kaprálově mlýně

Napsal uživatel jezek dne 31.03.2019 - 17:15

Jaroška se nikdy nespokojila s pouhým transmisivním pojetím edukační reality, a proto stále v nemalé míře zařazuje do výuky nové prvky. Jedním z nich se od letošní zimy stal nově i Environmentální kurz pořádáný střediskem ekologické výchovy Kaprálův mlýn v Ochozu u Brna, kterého se zúčastnila třída 3.D.

Studenti během třídenního intenzivního pobytu v Kaprálově mlýně (denní program od 8 ráno do půlnoci) řešili problémy spojené s praktickou aplikací fyziky v běžném životě. Cíle tohoto programu se daly rozdělit do tří základních oblastí:

Úvodní exkurze ekologické olympiády

Napsal uživatel kubistova dne 30.09.2018 - 10:58

Dne 18. 9. se uskutečnila úvodní exkurze k ekologické olympiádě 2018/19, jejímž tématem je letos téma Nepůvodní a navrátivší se savci našich vod. Nadšenci do přírody nejdříve navštívili biotop nutrie, vodní nádrž Srpek na okraji Kuřimi. Dále se vydali do Moravských Knínic. Po cestě si na potoku Kuřimce prohlédli místo, které by se jako bydliště líbilo ondatře.