Závody s Modrým hrochem

Chcete-li pomoci dobré věci, můžete podpořit nadační fond Modrý hroch, a to formou závodů na dračích lodích. Dračí lodě mají 10 či 5 laviček, kde závodníci sedí v páru, každý pádluje buď na pravou, nebo levou stranu, v čele sedí bubeník, ktery udává tempo, na zádi řídí loď kormidelník.

Startovné každého týmu půjde na podporu dětí po těžkých úrazech. Nyní na podporu 18letého Jakuba, kterého srazilo auto na přechodu pro chodce.

Akce se koná v sobotu 10. června v prostorách TJ Rapid Brno pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála. Akce je určená pro širokou veřejnost, hlavně však pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet atmosféru závodů dračích lodích, seznámit se s tímto sportem a zároveň podpořit smysluplnou věc.

Závodit se bude na 20 a 10 místných lodí, záleží na volbě každého týmu. Loď pro dvacet lidí je určená pro 20 pádlujících + 1 bubeníka; kormidelník vám bude propůjčen na každý závod, který pojedete. Loď pro 10 lidí je určená pro 10 pádlujících + 1 bubeník; kormidelník viz výše.

Zajímavým bonusem je možnost zhlédnutí ohňostroje z přehlídky Ignis Brunensis ve 22.30 z naprosto top místa, které nebude přeplněné.

Výše startovného nám bude upravena, jelikož jsme studenti, vše je zatím v jednání. Také je možnost jednoho tréninku pod vedením profesionála v pátek 9.6. ve večerních hodinách. V případě zájmu či dotazů volejte nebo pište na tel. 773655285 nebo 739433652; případně na mail elza.20@seznam.cz nebo vasekchytry@gmail.com.

Eliška Cyprianová, Václav Chytrý, 3.C

Přikládáme webové stránky nadačního fondu Modrý hroch - www.modryhroch.cz

Také je vytvořená událost na Facebooku Modrý hroch na dračí lodi 2017.