150 km pro Jarošku – Jak se zúčastnit?

Základní info Aktuality Graf běhů Jak se zúčastnit? Rady neběžcům Rady běžcům


Nejprve je nutná registrace

Pokud se chcete zapojit do naší výzvy, pak je nutné, abyste se zaregistrovali na webových stránkách https://www.endomondo.com nebo prostřednictvím běžecké aplikace Endomondo pro mobilní telefony (Android, Apple i Windows) po jejím prvním spuštění v telefonu.

Registrace je zdarma a umožňuje následný záznam informací o vašich bězích tak, aby se mj. zobrazovaly v našem grafu uběhnutých kilometrů všech účastníků výzvy 150 km pro Jarošku.

Při registraci je vyžadováno několik osobních údajů. Pokud si nepřejete, aby bylo v našem grafu uváděno vaše jméno a příjmení, pak si u registrace zadejte do kolonek pro jméno a příjmení nějakou přezdívku. Ostatní údaje doporučujeme vyplnit pravdivě (výška, váha, datum narození apod.), protože umožní aplikaci Endomondo správně počítat další údaje o bězích (např. množství spálených kalorií). Jednu z informací však při registraci vyplňte určitě pravdivě, a to je vaše e-mailová adresa. Na tu vám totiž bude při registraci zaslán e-mail, ve kterém budete muset potvrdit váš zájem o úspěšné dokončení registrace.

Endomondo je jedna z populárních aplikací pro mobilní telefony, která umožňuje záznam informací o běhu, ale i o jiných pohybových aktivitách. Zaznamenané informace se průběžně ukládají do tréninkového deníku, a to včetně mapy uběhnuté trasy.

Pokud nemáte chytrý mobilní telefon, lze se registrovat pouze přes výše uvedenou www stránku a údaje o vykonaných aktivitách (časové trvání běhu, uběhnutá vzdálenost) se zadávají ručně do této webové stránky.

Jste registrovaní? Ještě se připojte do výzvy!

Pokud jste se úspěšně registrovali na webu Endomondo nebo v jejich aplikaci pro mobilní telefony, ještě se musíte připojit do výzvy 150 km pro Jarošku dle tohoto návodu:

  • na stránce https://www.endomondo.com se přihlásíte (odkaz Log in vpravo nahoře)
  • pak zadejte do prohlížeče adresu
    https://www.endomondo.com/challenges/32873605
  • zobrazí se vám informace o výzvě 150 km pro Jarošku anebo oslavme výročí pohybem!
  • vpravo pod nadpisem výzvy klikněte na tlačítko JOIN
  • a to je všechno – z webu se zase můžete odhlásit (kliknout na své jméno vpravo nahoře a pak kliknout na Log out)

Choďte/běhejte a zaznamenávejte tyto aktivity

Záznam svých aktivit můžete dělat s využitím aplikace Endomondo pro mobilní telefony přímo při probíhající aktivitě nebo pozdějším zápisem údajů o aktivitách do webové stránky https://www.endomondo.com.

Jak s mobilní aplikací?

Před začátkem aktivity spusťte na mobilním telefonu aplikaci Endomondo. Po spuštění byste měli na obrazovce telefonu vidět obrazovku pro záznam tréninku (viz nejbližší obrázek níže).

Pokud ji snad nevidíte, stiskněte tlačítko se třemi vodorovnými čárkami vlevo nahoře a z nabídky, která se objeví, vyberte položku Trénink.

Na obrazovce v dolní levé části stiskněte tlačítko ve tvaru zeleného kruhu s bílým trojúhelníkem (viz obrázek níže). Tím zahájíte záznam vaší aktivity. 

Čas na obrazovce běží a nyní se můžete dát do pohybu.

Na obrazovce můžete průběžně sledovat údaje o probíhající aktivitě: čas trvání, spálené kalorie, vzdálenost atd.

Po ukončení běhu stiskněte v dolní levé části obrazovky tlačítko ve tvaru zelného kruhu se dvěma bílými čárkami (pauza) a pak ještě tlačítko ve tvaru menšího červeného kruhu s bílým čtvercem (ukončení). Viz obrázky níže.

  

Jakmile se s telefonem dostanete do blízkosti Wi-Fi sítě, odešle údaje o tréninku do internetového úložiště. A v případě, že aktivita trvala alespoň 30 minut a byla vykonána v období trvání naší výzvy, bude se také ihned zobrazovat v grafu běhů naší výzvy.

Zápis údajů přes webovou stránku

Pokud nemáte chytrý mobilní telefon, a přesto byste rádi chodili/běhali a zaznamenávali své aktivity tak, aby byly viditelné i v rámci naší výzvy, můžete to udělat přímým zápisem údajů do www stránky na adrese https://www.endomondo.com.

Nejprve odejděte/odběhněte svoji aktivitu. Doporučujeme na hodinkách (stopkách) sledovat délku jejího trvání. Na konci odhadněte vzdálenost, kterou jste urazili. Vzdálenost můžete také poměrně přesně určit zakreslením trasy například do www stránky mapy.cz (tady je návod jak na to).

Pak se na stránce https://www.endomondo.com přihlaste přes tlačítko Log in vpravo nahoře.

Následně stiskněte tlačítko Add Workout, které najdete v horní části stránky.

Vyberte volbu New workout with no route.

Dále pak vyplňte název aktivity (Title), datum a čas zahájení aktivity (Start Time), vzdálenost (Distance) a čas trvání aktivity v hodinách minutách a sekundách (Duration). Nakonec stiskněte tlačítko Save a tím dojde k uložení aktivity.

Technické problémy?

Pokud budete mít při registraci nebo při záznamu aktivit problémy, obraťte se na organizátora této výzvy Marka Blahu osobně (Gymnázium Brno, tř. Kpt. Jaroše 14, Brno) nebo e-mailem (marba [zavináč] jaroska [tečka] cz).