Měření délky trasy na mapy.cz

Základní info Aktuality Graf běhů Jak se zúčastnit? Rady neběžcům Rady běžcům


Potřebujete-li zjistit délku trasy své chodecké/běžecké aktivity, můžete k tomu dobře využít webovou stránku www.mapy.cz. Níže uvádíme návod na změření trasy.

Zobrazte si stránku na adrese www.mapy.cz. Dvojitým kliknutím do mapy si můžete mapu přiblížit. Stisknutím levého tlačítka myši, jeho držením a tažením myši můžete s mapu posouvat do stran. Najděte si takto místo startu vaší aktivity.

Potřebujete-li zobrazit turistickou mapu včetně turistických značek, klikněte vlevo nahoře na tlačítko Změnit mapu a následně na tlačítko Turistická.

Pro změření délky trasy pak stiskněte v dolním pravém rohu mapy tlačítko Nástroje a pak druhou položku odspodu s názvem Měření vzdálenosti.

V tuto chvíli se kurzor myši změní na křížek, se kterým klikněte na místo startu vaší aktivity a následně klikejte postupně na další blízká body trasy. Tímto začnete zakreslovat trajektorii aktivity a v pravé části webové stránky můžete sledovat celkovou vzdálenost označené trasy.

Pokud se během klikání jednotlivých bodů trasy splete, můžete celou dosud naklikanou trasu vymazat přes odkaz Smazat měření v pravé části stránky. Následně můžete trasu naklikat znovu a správně.

Pokud budete během klikání jednotlivých bodů potřebovat posunout mapu do strany, pak stiskněte levé tlačítko myši v mapě, tlačítko držte, myší posuňte v požadovaném směru s tlačítko myši pusťte.