Týden na partnerské škole v USA

V prvním dubnovém týdnu navštívila skupina 10 studentů naší školy USA a poznávala život na South Kent School ve státě Connecticut. Jedná se o soukromou internátní chlapeckou školu se zaměřením na sport. Kromě aktivní účasti na hodinách matematiky a debaty s americkými studenty o současném dění v našich zemích představili naši studenti svým novým kamarádům formou prezentace krásy a zajímavosti z České republiky a přiblížili jim život na Jarošce. Škola SKS provozuje nejen tradiční kampus, ale i vlastní farmu Center for Innovation, kde jsme si vyzkoušeli některé zemědělské práce (krmení dobytka, sběr vajec, setí).

Naši hostitelé nám připravili bohatý program jak na škole SKS, tak i výlety do jejího okolí, např. do indiánského muzea, kde nás zaujal výklad paní průvodkyně z kmene Schaghticoke doplněný o její osobní zkušenosti. Dále jsme byli i u vodopádů Kent Falls, na prohlídce městečka New Milford, v nákupním středisku Danbury Mall, na pikniku s hot dogy, hamburgery a smores (opečené marshmallows).

Vypravili jsme se s americkými přáteli i za hranice jejich státu. Školním autobusem jsme jeli do Bostonu (Massachusetts), kde jsme kromě okružní jízdy centrem plným míst důležitých pro americkou historii navštívili také místní akvárium a zhlédli 3D film o bílých žralocích. Další celodenní výlet jsme měli vlakem do New Yorku. Z nádraží Grand Central jsme prošli mezi mrakodrapy na Times Square a dále až do přístavu na okružní plavbu s komentářem průvodce, při které jsme viděli Manhattan z neobvyklé perspektivy.

I když se neshodneme na tom, co se nám líbilo nejvíce, pro každého z nás to byla obohacující zkušenost a těšíme se, až budeme příští rok na jaře moci přivítat americké hosty u nás.