Open School v Red Hatu

Napsal uživatel marba dne 12.04.2019 - 11:11

Ve středu 3. 4. se v rámci akce Open School otevřely brány firmy Red Hat zabývající se vývojem počítačového softwaru. Open School je obdobou dne otevřených dveří, avšak primárně se zaměřuje na studenty středních škol. Letos se Open School konala v nejnovější budově Red Hatu v Technologickém parku.

Program akce byl velmi nabitý – studenti si mohli poslechnout celkem dvanáct přednášek, které probíhaly souběžně ve dvou místnostech, a aby toho nebylo málo, současně se mohli návštěvníci zúčastnit také šesti workshopů. Zaměstnanci Red Hatu nás také provedli po budově a ukázali nám tak jejich pracoviště. A co konkrétně se mohli studenti v rámci přednášek a workshopů dozvědět? Například jak vypadá server, který denně využíváme k hraní her, jako je LoL, CS:GO nebo Fortnite; že v IT firmách nesedí pouze "ajťáci", ale i netechničtí zaměstnanci, bez kterých by se firma neobešla. V neposlední řadě stojí za zmínku přednášky o vývoji operačního systému a Internet security. A pro programováním nepolíbené zde byl také workshop, kde si mohli studenti (ale i jejich učitelé) napsat svůj první program!

Celkově byla akce velmi podařená, za což můžeme vděčit převážně ochotným a milým zaměstnancům Red Hatu, kteří s radostí odpovídali na všemožné otázky. Doufáme, že příští rok se na Open School sejdeme opět v hojném počtu. A pokud by byl někdo velmi nedočkavý, ve středu 17. dubna se v Red Hatu bude konat den otevřených dveří – Open House, více informací najdete na https://openhouse.redhat.com/cz (pozor, je nutná registrace!).