První místo ve finále Technoplanety

 Vítězný tým TsunaVlnami

Celé druhé pololetí se pětičlenné týmy naší školy účastnily šifrovací soutěže Technoplaneta a čtyři nejlepší z nich postoupily do finále, které se sukutečnilo ve čtvrtek 6. 6. 2019 v Praze. Jednalo se o týmy TsunaVlnami ve složení Olga Dvořáková, Kateřina Novotná, Barbora Konečná, Adriena Jedličková a Alena Chvátilová. Dále pak Herausforderung ve složení Anna Hronová, Kateřina Dvořáková, Jakub Koňárek, Lukáš Kycl a Rudolf Komanec. Všichni tito studenti jsou žáky 4.ag. Ve finále jsme měli však zastoupení i mladšími žáky, a to týmem kRYCHLOMOZCI ze 2.bg ve složení Hana Chvátilová, Maxmilián Šimek, Eva Jelínková, Markéta Cíhová a Petra Kadlecová. Konečně se do finále probojoval i tým BobrArmy složený ze studentů 1.ag (Jaromír Halamíček, Adam Kubíček, Pavel Hyánek a Ondřej Prokeš).

Ve finále se dařilo zejména prvním dvěma zmíněným týmům, které do poslední chvíle spolu s týmem z Biskupského gymnázia soupeřily o první místo. To nakonec po napínavém boji získal tým TsunaVlnami a zajistil tak pro Jarošku vůbec první vítězství v této soutěži vůbec. Na třetím místě pak skončil tým Herasuvorderung.

Všem dětem děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy!

Petr Pupík