Jaroška po letech v celostátním kole pIšQworek!

Napsal uživatel marba dne 16.12.2022 - 11:18

Jaroška bojovala statečně – 1. místo v oblastím turnaji, 2. místo v kraji, 10. a 11. místo ve finále ČR a SR! Konkurence byla veliká: v kategorii středních škol soutěžilo 694 týmů, v kategorii základních škol 655.

Od poloviny října do začátku prosince naše týmy bojovaly v pIšQworkách. PIšQworky mají na Jarošce dlouholetou tradici. Po covidové pauze se letos na školním kole sešlo cca 50 účastníků, kteří soutěžili o nasazení v jednom ze čtyř pětičlenných týmů. Z oblastního kola se povedlo třem našim týmům postoupit do kraje. Tým Jaroška 2 obsadil první místo, Jaroška 1 místo druhé. Postoupit se povedlo ještě týmu Jaroška 4.

V krajském kole získala po těžkém boji Jaroška 2 – ve složení Anežka Čechová (3. A), Adam Červenka a Lukáš Kycl (4. A), Jiří Souchop a Šimon Volák (4. D) – krásné druhé místo a postoupila do finále. Byly to ale nervy, do poslední hrané partie jsme nevěděli, zda to vyjde. Nakonec se ale štěstí obrátilo na naši stranu. Po trochu kontroverzním průběhu některých kol, kdy organizátoři neměli jasně daná pravidla ve všech možných situacích, jsme zvládli vyhrát poslední kolo, zatímco náš největší konkurent z Vyškova poslední kolo jen remizoval, a my jsme tak mohli slavit postup.

Finále ČR a SR jsme nechtěli podcenit, a proto náš tým společně trénoval a poctivě se připravoval. Dokonce jsme si domluvili i jeden trénink s mistrem republiky v pIšQworkách jednotlivců, aby nám poradil nějaké strategie. Jak už to ale bývá, na celostátním finále se každá malá chyba ihned trestá. Přestože jsme se celou dobu pohybovali v první desítce a atakovali přední místa, nevyšel nám závěr turnaje a obsadili jsme 10. místo, což je ale i tak krásné umístění v bitevním poli 694 družstev.

Družstvo z Příční po postupech z oblastního kola (5.místo) a z krajského kola (5.–6. místo) vybojovalo hezké 11. místo z celkové konkurence 655 týmů.

Závěrem bych chtěl říct, že jsme si všechny turnaje velmi užili a byla to i hezká zkušenost, zahrát si na mistrovství republiky. Organizátoři měli vše dobře nachystané a zaslouží určitě pochvalu.

Všem úspěšným jarošáckým týmům upřímně gratuluji ke skvělým výsledkům!

Autor: Šimon Volák, 4. D