Jarošku navštívil Ivan Galat, ekonomický diplomat ambasády v Kyjevě

Napsal uživatel horakova dne 04.04.2023 - 16:08

V pondělí 27. března jsme na naší škole uvítali vzácného hosta, ekonomického diplomata z Velvyslanectví České republiky v Kyjevě, pana Ivana Galata. Pan Galat přijal pozvání na naší školu během své krátké návštěvy Brna, za což jsme mu velice vděční, takovou návštěvu nemíváme každý den!

Besedu jsme rozdělili do dvou částí. Tou první bylo ohlédnutí za studiem, pan Galat je totiž absolventem Jarošky. Společně jsme odhalovali různé rozdíly mezi studiem před dvaceti lety a dnes. Největší změnou je prý nová sportovní hala a přístavba pátého patra. Co naopak zůstalo stejné, je příjemná atmosféra a obědy.

V druhé části besedy jsme pronikli do tajů cesty k práci diplomata a seznámili jsme se s kroky našeho hosta do jeho funkce. Dozvěděli jsme se, jaké to je pracovat na válkou zasažené Ukrajině, jak to vypadalo v Kyjevě loni v únoru, nebo jakou náplň práce má takový ekonomický diplomat. Samozřejmostí byl prostor pro dotazy. Besedu skvěle moderovala dvojice z našeho pedagogického sboru - Michal Horák a Hana Lacinová. Pokud by někoho zajímala práce diplomata a besedy se nezúčastnil, může se obrátit na prof. Lacinovou, ráda zprostředkuje kontakt!

Lukáš Drdla, 4.B