Ohlédnutí za oslavami Mezinárodního dne studentstva na Jarošce

Napsal uživatel horakova dne 18.11.2023 - 11:24

"Vova, Vova, Vova navsigdá," ozývalo se z velké tělocvičny na Jarošce. Ve čtvrtek 16. listopadu se totiž v tělocvičně objevil vojenský hangár, který hostil legendární představení Putin lyžuje. Herci Divadla Líšeň dokázali odehrát hned tři reprízy tak, aby "Příběh o zrození vraha" mohlo vidět co nejvíce žáků školy. Pouze první ročník se již do hangáru nevešel, proto prváci vyrazili do kina Art na film Havel.  

Oslavy Dne boje za svobodu a demokracii však na naší škole nepatřily jen kultuře. Přáli jsme si, aby se všichni žáci něco dozvěděli o okolnostech Sametové revoluce. Každá třída proto měla také blok povídání se svým učitelem dějepisu, společenských věd, ekonomie nebo zeměpisu zaměřený výlučně na naše moderní dějiny. Každý z učitelů a učitelek pojal blok po svém. Někdo promítal dokumenty o událostech 17. listopadu, jiní se studenty více debatovali, jedna třída měla výuku s posluchačkou. Všechny tyto hodiny, divadelní představení i film měly jednoho společného jmenovatele: téma demokracie a svobody. Příklad Ruské federace ukazuje, jak křehká demokracie ve skutečnosti je.

 

Za přípravu oslav patří velké poděkování všem kolegům, kteří se zapojili do výuky i jiných aktivit. A také žákům, kteří pomáhali stan stavět i bourat. Panu školníkovi děkujeme za veškerou asistenci a vedení školy za podporu. Už teď máme s Divadlem Líšeň další plány. Co takhle na jaře uspořádat open-air představení na dvoře na Příční?

                                                                                                                                                                  Mgr. Michal Horák
                                                                                                                                                         učitel ruštiny a spol. věd