Logická olympiáda 2023

Napsal uživatel marba dne 06.12.2023 - 18:31

Během října a první poloviny listopadu se po celé republice konala školní a následně krajská kola oblíbené soutěže Logická olympiáda, která vyvrcholila v pondělí 4.12.2023 republikovým finále v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Z naší školy se mezi nejlepších 65 řešitelů probojovali dva studenti nižšího a pět studentů vyššího gymnázia. Brzké vstávání (začátek finále byl již v 8.30 a odjezd vlakem z Brna v 5.30) naštěstí neovlivnilo jejich výkon a z Prahy přivezli úžasné výsledky:

Kategorie B (druhý stupeň základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií): 

  • Petr Vokřínek, 4.ag – 4. místo   
  • Jakub Pazdera, 3.ag – 7. místo

Kategorie C (střední školy): 

  • Martin Bryja,  1.A – 3. místo
  • Otakar Vítek, 2.A – 9. místo
  • Šimon Lopour, 3.A – 13. místo
  • Svatava Šimečková, 2. A – 33. místo
  • Jan Najbert, 3. A – 40. místo

LO-01

LO-02

LO-03

Na závěr stručný statistický přehled nižších kol soutěže:

V kategorii B (nižší gymnázium a ZŠ) soutěžilo v základním kole 25 736 žáků, z toho jich bylo 3 689 z JMK. Do krajského kola se kvalifikovalo 50 nejlepších žáků, z nich 14 (rekordní počet) bylo z naší školy. Do republikového finále postoupilo 65 žáků z celé ČR, pro JmK bylo vyhrazeno 9 míst, z nichž žáci naší školy vybojovali 2 místa. 

V kategorii C (vyšší gymnázium) soutěžilo v základním kole 17 956 žáků, z toho jich bylo 2 109 z JMK. Do krajského kola se kvalifikovalo 50 nejlepších žáků, z nich 20 (!!!) bylo z naší školy. Do republikového finále postoupilo 65 žáků z celé ČR, pro JmK bylo vyhrazeno 8 míst, z nichž žáci naší školy vybojovali hned 5 míst.

Všem soutěžícím blahopřejeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!