URGENTNÍ: Kroužek programování mobilních aplikací pro Android

Napsal uživatel marba dne 20.12.2015 - 16:24

FI MUNI nabízí našim studentům možnost navštěvovat kroužek tvorby mobilních aplikací. Do 4.1.2016 od nás potřebují vědět, kolik studentů má o kroužek předběžný zájem. Zájemci, napište mi kratičký email na adresu marba@jaroska.cz, že byste měli chuť se účastnit. Elektronická registrace do kroužku pak bude následovat 6.1.2016 (viz níže).

Marek Blaha

Popis kroužku dle informací z FI MUNI:

V rámci kroužku se seznámíme se základy programování mobilních aplikací nad systémem Android a naprogramujeme si aplikaci pro mobilní telefon, kterou si každý bude moci mírně přizpůsobit svým očekáváním. Začneme seznámením s programovacím jazykem Java, dále návrhem grafického rozhraní mobilní aplikace a z kurzu si každý odnese funkční aplikaci, kterou může sám používat (pokud má telefon se systémem Android). Tematicky půjde pravděpodobně o aplikaci na zaznamenávání úkolů.

Kurz bude probíhat obtýden v sedmi blocích v období 22.2.-20.5.2016 (bude upřesněno) v pátky odpoledne (14-17h nebo 15-18h, dle domluvy) na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně, pod vedením 2-3 lektorů.

Předpokládáme zájemce ve věku 15-17 let, nicméně věk není pevně omezen. Kapacita kurzu je 20 účastníků, kdy 10 míst je vyhrazeno pro dívky, 10 míst pro chlapce. Od zájemců předpokládáme zájem o programování a základní znalost programování (porozumnění pojmům proměnná, funkce/metoda, větvení pomocí IF, WHILE či jejich obdob).

Každého zájemce po vyhlášení přihlašování poprosíme o 5-10 řádků textu (vkládaných do přihlašovacího formuláře) s přehledem jeho zkušeností s programováním, ať můžeme sestavit znalostně vyrovnanou skupinu (pokročilost tedy doladíme až dle přihlášených zájemců). Časový plán je následující:

  • 6.1.2016 - vyhlášení přihlašování na kurz
  • 20.1.2016 - uzavření sběru přihlášek
  • 22.1.2016 - zveřejnění seznamu vybraných účastníků
  • 26.2.2016 - začátek kurzu

Kurz bude pro vybrané žáky zdarma, proto je kvůli omezené kapacitě podstatné, aby účast na kurzu byla závazná a žáci se hlásili, pouze pokud na kurz mohou chodit (tj. aby absence byly výjimečné, z důvodu nemoci, apod.).