Informatika - Programování

Studium na FIT VUT

Milé studenstvo a učitelstvo, mám radost, že můžu opět zavítat na půdu mé milované Jarošky a rád bych vás tímto všechny pozval na přednášku o mých zkušenostech se studiem a prací v IT!

Open School v Red Hatu

Ve středu 3. 4. se v rámci akce Open School otevřely brány firmy Red Hat zabývající se vývojem počítačového softwaru. Open School je obdobou dne otevřených dveří, avšak primárně se zaměřuje na studenty středních škol. Letos se Open School konala v nejnovější budově Red Hatu v Technologickém parku.

Přednáška pro informatiky - Linked Open Data: Current State and Future Trends

Zájemci z řad našich informatiků jsou srdečně zváni na přednášku, která se koná na FI MU Brno, Botanická 68a.

Téma: Linked Open Data: Current State and Future Trends

Přednášející: Doc. Mgr. Martin Nečaský, Ph.D., MFF UK, přednáší v angličtině

Kdy: úterý 8. 11. 2016 od 14 hod.

Kde: posluchárna D2 

URGENTNÍ: Akce spolku přátel severské zvěře pro studenty, kteří se rádi baví a rádi přemýšlejí

Na Fakultě informatiky MUNI Brno funguje skupina s názvem Spolek přátel severské zvěře (http://zverinec.fi.muni.cz/index.html), velmi zkušená v pořádání akcí pro účastníky soutěží InterSoB, InterLoS, Korespondenční seminář z informatiky aj.

Tato skupina chystá dvoudenní seminář pro zájemce o informatiku v nejpravděpodobnějším termínu od 11.2. (od 10 hod) - 12.2. (do 16 hod).

Bude se jednat o krátké přednášky a workshopy, které budou proloženy nějakou "zábavičkou". Mezi navrhovanými tématy jsou např. kryptografie, automaty, sítě, úvod do teoretické informatiky, 3D modelování, 3D tisk.

Naše škola byla nyní požádána o zjištění předběžného zájmu ze strany studentů. Měli bychom nejprve nahlásit předběžný počet potenciálních účastníků. Následně budeme osloveni s nabídkou na oficiální přihlášení se na akci.

Pokud byste se tedy chtěli akce zúčastnit, napište co nejdříve email s touto informací na adresu marba@jaroska.cz (Marek Blaha).

URGENTNÍ: Kroužek programování mobilních aplikací pro Android

FI MUNI nabízí našim studentům možnost navštěvovat kroužek tvorby mobilních aplikací. Do 4.1.2016 od nás potřebují vědět, kolik studentů má o kroužek předběžný zájem. Zájemci, napište mi kratičký email na adresu marba@jaroska.cz, že byste měli chuť se účastnit. Elektronická registrace do kroužku pak bude následovat 6.1.2016 (viz níže).

Marek Blaha

Testování videa

Jan-Sebastian Fabík vítězem MO kategorie P

Blahopřejeme Janu-Sebastianu Fabíkovi ze třídy 4.A k prvnímu místu v celostátním kole Matematické olympiády kategorie P (programování).

Předávání ocenění Janu-Sebastianu Fabíkovi

Slavnostní předávání ocenění (autor fotografie: Matyáš Theuer)

Výsledkovou listinu i fotografie ze slavnostního vyhlášení vítězů si můžete prohlédnout na stránkách mo2014.cz.

Tvorba animovaných filmů

Při výuce informatiky na nižším gymnáziu se studenti seznamují se základy zpracování videa. V rámci tohoto vzdělávání pracují především na praktických dílčích úlohách, které nakonec vyústí v realizaci animovaného nebo hraného filmu. Proces tvorby filmu zahrnuje tyto oblasti: seznámení se technikou a jejími možnostmi, návrh námětu, psaní scénáře, příprava rekvizit, natáčení filmu, střih, ozvučování a nakonec i distribuce filmu (DVD, YouTube apod). Jak natáčení dopadlo v letošní třídě 4.bg (šk. rok 2012/2013), si můžete prohlédnout v tomto krátkém videu.

Studentský server Penguin opět v provozu

Upozorňujeme studenty našeho gymnázia, že studentský server Penguin je opět v provozu. Adresa serveru je http://penguin.jaroska.cz/. Odkaz je také na stránkách školy v menu vlevo dole.

Server je určen všem zájemcům o tvorbu a testování serverových aplíkací v prostředí operačního systému Linux. Upozorňujeme, že se musí jednat o nekomerční aplikace, které respektují pravidla pro provoz počítačové sítě v naší škole.

Bedřich Said (4.A) převzal ve Finsku cenu pro mladé vědce

Blahopřejeme našemu studentovi Bedřichu Saidovi k získání zvláštní ceny pro mladé vědce, kterou převzal v aule Helsinské univerzity ve Finsku. Odměněn byl v soutěži Evropské unie za svůj projekt s názvem Simulace spolupráce robotů. Vice informací najdete v článku Mladí vědci z Česka zabodovali v soutěži EU na serveru Novinky.cz.

Syndikovat obsah