Estetická výchova

Akordeon na Příční

V pátek 25. 1. 2019 se v tělocvičně na Příční konala přednáška o akordeonu zpestřená občasnými ukázkami. Přednášel Stanislav Samuel Raška, šestadvacetiletý akordeonista známý i za hranicemi naší republiky a bývalý student našeho gymnázia.

Nadané malířky ze 2.bg

Blahopřejeme Aničce Trnkové a Ha My Dangové k umístění ve výtvarné soutěži Sen o Brně. Dívky namalovaly svou vizi Brna v roce 2050 a za svou práci získaly 2. místo.

Popřej Jarošce ke 150. narozeninám

Naše škola letos slaví 150. výročí svého založení. Popřejte Jarošce originálním způsobem. Vymyslete narozeninová přání, která budou jezdit celým Brnem.

plakát

Jaro na Jarošce

Srdečně zveme na koncert Jaro na Jarošce, který se koná v pondělí 18.4. v 18:00 v sále Břetislava Bakaly. Vystoupí zdé pěvecký sbor vyššího gymnázia a také sólisté.

Brněnské kolo a Brněnský vrabeček 2016

Brněnské kolo a Brněnský vrabeček

Studenti našeho gymnázia se úspěšně zúčastnili hudebních soutěží Brněnské kolo a Brněnský vrabeček. V úterý 9.2. se konala soutěž Brněnské kolo ve hře na hudební nástroj a ve zpěvu umělé písně.

Umístění: violoncello - 1. místo - Kristína Herzánová (1.D) klavír - 2. místo - Štěpánka Vojtášová (4.D) zpěv - 2. místo - Filip Lamparter (4.A) Soutěže se také zúčastnili Hana Kaspříková, Kateřina Černá, Milan Hoplíček a Tomáš Pospíšil.

Ve středu 10.2. proběhla soutěž Brněnský vrabeček v populárním zpěvu.

Umístění: zpěv - 2. místo - Klára Hromádková (4.bg) 3. místo - Terezie Urbánková (3.C) čestné uznání - Adam Hohl (1.A) a Jan Sobol (3.C) dueta - 1. místo - Helena a Eva Macholánovy (2.C, 4.D) 2. místo - Veronika Břoušková a Simona Dubová (1.B).

Soutěže se také zúčastnili Eva Chalupová, Kateřina Malcánková, Kateřina Černá, Jakub Zapletal a Calin Panfili Blahopřejeme a děkujeme všem studentům za reprezentaci naší školy.

Video: Vánoční koncert 2015

Záznam z vánočního koncertu, který se konal 21.12.2015 v Sále Břetislava Bakaly.

Autorka: RNDr. Miroslava Kozubíková

Exkurze do Vídně

V pátek 11. prosince uspořádala předmětová komise estetické výchovy exkurzi po vídeňských stopách J. B. Fischera von Erlach, W. A. Mozarta a L. van Beethovena.

Pozvánka na vánoční koncert (21.12.2015)

 Dovolujeme si vás pozvat na

VÁNOČNÍ KONCERT

Gymnázia na tř. Kpt. Jaroše,

který se koná

v pondělí 21. prosince 2015

v 18.00 hodin

v Sále Břetislava Bakaly.

Účinkují pěvecké sbory gymnázia.

Exkurze do Salzburgu

 

Syndikovat obsah